I když kvůli absencím tří stoperů (Čišovský, Procházka, Hejda) nastoupila obrana v nezvyklém složení, Viktoria v utkání neinkasovala a soupeři vstřelila dvě branky.

Opravdu jste nikdy na místě stopera nehrál?
Ne, nikdy v životě, ani za žáky. Dokonce jsem si to nikdy nevyzkoušel ani v přípravném zápase. Proti Mladé Boleslavi to byla pro mne takové malá premiéra.

Jak se vám na nezvyklém postu hrálo?
Je to samozřejmě jiná pozice, jsem zvyklý hrát po lajně. Na začátku zápasu mně pomohl Roman Hubník. Soupeř měl v úvodu dvě nebezpečné šance, ale potom už jsme to zvládli.

Co jste říkal na nezvyklé složení obrany, která nikdy předtím spolu takhle nehrála?
Musel jsem se smát, co tam bylo za obranu, když musel kvůli zranění vystřídat Roman Hubník. Michal Ďuriš se stáhl z útoku na beka, pak dva krajní obránci na místech stoperů a záložník Honza Kovařík na levém kraji obrany. Bylo to hodně zpřeházené. Drželi jsme ale při sobě, dirigovali jsme se a zvládli to.

Troufl byste si odehrát na místě stopera i blížící se sobotní finále Poháru České pošty proti Spartě?
Já už si dnes asi troufnu na cokoli. Když mě trenér postaví na stopera i v sobotu proti Spartě, tak tam jednoduše půjdu. Ale do sestavy se vrací po karetním trestu Vašek Procházka a uzdravují se i další stopeři, takže doufám, že budu zase na svém místě. Přeci jen na stoperu není ta lajna, na kterou jsem zvyklý.

Jak důležité je pro vás vítězství nad Mladou Boleslaví vzhledem k finále poháru?
Pro nás je důležitá každá výhra. My hrajeme především pro naše fanoušky, jsme rádi, že jich přišlo na zápas s Mladou Boleslaví skoro deset tisíc a že jsme je potěšili vítězstvím a třemi body. Věděli jsme, že už nemůžeme být první ani třetí a chtěli jsme si utkání co nejvíce užít. Málokdy se nám stane, že nemusíme hrát pod tlakem a bez nervozity.

Zmínil jste fanoušky. Co říkáte tomu, že v Plzni na zápas, ve kterém vlastně o nic nejde, přijde téměř deset tisíc diváků?
My si tohle všichni neskutečně užíváme. Já v Plzni zažil druhou ligu, kdy na utkání přišlo třeba jen osm set diváků, o to více si toho vážím. Dnes je to v Plzni tak, že fanoušci už nechodí na Spartu či na Slavii, ale chodí hlavně na nás. To nás velice těší. Ale je to samozřejmě i zavazující, abychom i nadále předváděli dobrý fotbal a lidi v Plzni na nás chodili ve velkém počtu.

V sobotu se v Praze při finále Poháru České pošty proti Spartě očekává divoká atmosféra. Nemáte obavy, že by se zápas nemusel dohrát?
Informace, že to může být v sobotu v Edenu divoké, máme, ale nepřikládáme jim žádnou váhu. To není naše věc, my se soustředíme především na svůj výkon a zápas chceme, stejně jako Sparta, zvládnout. To, co se bude dít v hledišti, neovlivníme.