Čtyřiatřicetiletý útočník by měl v úterý přicestovat do Paříže a po absolvování zdravotní prohlídky podepsat smlouvu na dva roky s jednoletou opcí. Plat? Messi by si měl v PSG vydělat ročně zhruba 35 milionů eur (asi 890 milionů korun).

PSG byl považován od prvních chvil za největšího adepta na získání šestinásobného držitele Zlatého míče. Messi se v nabitém týmu sejde nejen s Neymarem, ale i s dalším elitním útočníkem Kylianem Mbappém nebo obráncem Sergiem Ramosem, jenž do Paříže přišel v létě po vypršení smlouvy v Realu Madrid.

Na Messiho přijezd čekaly na letišti Le Bourget u Paříže stovky fanoušků už v neděli večer, aby autora 76 reprezentačních branek přivítaly ve francouzské metropoli. Jenže ani v jednom z telefonů, které byly připraveny zachytit přílet hvězdného hráče, se kýžená fotografie neobjevila, kanonýr totiž (ještě) nedorazil.

Messi v Barceloně neprodloužil plánovaný kontrakt, protože si ho katalánský klub nemůže dovolit kvůli pravidlům finanční fair play španělské ligy.

Lionel Messi
Vysoká hra o Messiho: Barcelona zvažuje soud, v Paříži obsadili letiště

Kapitán argentinské reprezentace strávil v Barceloně celou dosavadní kariéru. Odehrál za ni 778 soutěžních zápasů a se 672 brankami je suverénně nejlepším střelcem v klubové historii. Messi mimo jiné s "Barcou" vyhrál čtyřikrát Ligu mistrů a desetkrát španělskou ligu.