„Měl jsem tu čest trénovat nejlepšího fotbalistu všech dob. Tohle bude jeho poslední utkání v Parku princů. Doufám, že se dočká co nejvřelejšího přijetí,“ prohlásil Galtier, který se PSG ujal před touto sezonou.

Messi odešel z Barcelony v létě 2021, poté co neprodloužil plánovaný kontrakt, protože si ho katalánský velkoklub nemohl dovolit kvůli pravidlům finanční fair play španělské ligy. S "Blaugrana" vyhrál mimo jiné desetkrát španělskou ligu a čtyřikrát Ligu mistrů.

Sparťanský střelec Tomáš Čvančara
Čvančaru lanaří Mönchengladbach. Křetínský plánuje přivést do Sparty Američana

Poté rodák z Rosaria podepsal dvouletou smlouvu s PSG. V obou sezonách získal s Pařížany titul a jednou i francouzský Superpohár. V Lize mistrů, kterou klub ještě nikdy nevyhrál, ale francouzský celek pokaždé vypadl v osmifinále. V závěru loňského roku dotáhl sedminásobný držitel Zlatého míče svou zemi k prvnímu titulu mistrů světa po 36 letech.

Povedená sezona

Messimu se v PSG lépe dařilo v této sezoně, kdy si ve 40 soutěžních zápasech připsal 21 branek a 20 asistencí. V prvním ročníku zaznamenal ve 34 soutěžních duelech 11 gólů a 15 nahrávek.

„V této sezoně byl důležitou součástí týmu, pořád byl k dispozici. Nemyslím si, že jakékoli komentáře nebo kritika vůči němu jsou oprávněné. Vždycky tu byl pro tým. Považuju za poctu, že jsem ho doprovázel v této sezoně,“ uvedl Galtier.

Tomáš Souček v dresu West Ham United.
Lístek na Součka za čtvrt milionu? Šílenství, proklínají fanoušci finále v Edenu

O Messiho další budoucnosti jasno není. V pondělí jeho někdejší spoluhráč a současný trenér Barcelony Xavi prohlásil, že si s hvězdným Argentincem promluví o jeho možném návratu klubu.