LM: Real dal vítězný gól v 95. minutě, Dortmund nasázel Legii šest gólů!

Praha /FOTOGALERIE/ - Fotbalisté Realu Madrid zahájili obhajobu triumfu v Lize mistrů vydřenou domácí výhrou 2:1 nad Sportingem Lisabon. Skóre otočili až v úplném závěru, když nejprve minutu před koncem srovnal Cristiano Ronaldo a v páté nastavené minutě vystřelil výhru Álvaro Morata. Anglický mistr Leicester při své premiéře v prestižní soutěži bez problémů vyhrál 3:0 na hřišti Brugg.

14.9.2016

Vítězný gól Realu vstřelil útočník MorataFoto: ČTK/AP/Paul White

Leicesteru sice nevyšel vstup do sezony, ale v Lize mistrů na úvod zazářil. Proti Bruggám se prosadil už po pěti minutách, když dlouhé vhazování propadlo ve vápně až k Albrightonovi.

Následně se dvakrát předvedla hvězdná dvojice týmu Jamie Vardy - Mahriz. Vardy nejprve vybojoval přímý kop, z něhož se trefil Mahriz. A po změně stran si spolupráci zopakovali jen s tím rozdílem, že tentokrát byl Vardy faulován ve vápně a kopala se tak penalta.

Real spasili Ronaldo s Moratou

Real zachránila největší hvězda Ronaldo. Portugalský útočník si v 89. minutě stoupl k přímému kopu a zamířil přesně do šibenice. Byl to už čtvrtý gól rovnou z přímého kopu během 1. kola této sezony. Ronaldo se tak trefil proti týmu, ve kterém vyrůstal.

Španělský gigant se však nechtěl spokojit s bodem a hosty znovu zatlačil. V posledních sekundách zápasu pak Rodríguez našel centrem Moratu a ten hlavou zařídil tři body.

Citizens oslavují střelce Agüera

Manchester City nemohl hrát v úterý s Mönchengladbachem kvůli dešti a dnes v odloženém duelu potvrdil bezpečně roli favorita výhrou 4:0. Hattrickem se o to postaral argentinský kanonýr Sergio Agüero, který tak navázal na úterní tři góly svého krajana Lionela Messiho v dresu Barcelony.

Agüero nejprve na přední tyči předskočil obránce a následně proměnil i pokutový kop. V 77. minutě hattrick dokonal kličkou brankáři a střelou do prázdné branky.

Hloušek sledoval debakl z tribuny

V sestavě Legie Varšava chyběl kvůli červené kartě český reprezentant Adam Hloušek a jen sledoval trápení svých spoluhráčů s Dortmundem. Německý celek už v 17. minutě vedl 3:0, což je historický zápis. Dosud nejrychleji vedla v LM tříbrankovým rozdílem Barcelona v roce 2008 a to ve 22. minutě. V dalším průběhu přidal Dortmund další tři trefy a vyhrál 6:0. O góly se postaral pokaždé jiný hráč.

Tottenham kvůli rekonstrukci stadionu přivítal Monako ve Wembley před svou rekordní návštěvou 85.011 diváků. Ti ale moc radosti neměli, jelikož londýnský celek doma prohrál 1:2.

Juventus sice přehrával vítěze Evropské ligy Sevillu, ale pozornou obranu soupeře nepřekonal. Duel v Turíně tak skončil bezbrankovou remízou.

1. kolo základních skupin Ligy mistrů:

Skupina C:

Manchester City - Mönchengladbach 4:0 (2:0)
Branky: 9., 28. z pen. a 77. Agüero, 90. Iheanacho. Rozhodčí: Kuipers - Van Roekel, Zeistra (všichni Niz.). Diváci: 30.217.

Skupina E:

Tottenham - Monako 1:2 (1:2)
Branky: 45. Alderweireld - 16. B. Silva, 31. Lemar. Rozhodčí: Rocchi - Cariolato, Meli (všichni It.). Diváci: 85.011.

Leverkusen - CSKA Moskva 2:2 (2:2)
Branky: 9. Mehmedi, 15. Calhanoglu - 37. Dzagojev, 38. Eremenko. Rozhodčí: Orsato - Di Fiore, Manganelli (všichni It.). Diváci: 23.459.

Skupina F:

Legia Varšava - Dortmund 0:6 (0:3)
Branky: 7. Götze, 15. Papastathopulos, 17. Bartra, 51. Guerreiro, 76. Castro, 87. Aubameyang. Rozhodčí: Karasjov - Averjanov, Kalugin (všichni Rus.). Diváci: 25.000.

Real Madrid - Sporting Lisabon 2:1 (0:0)
Branky: 89. Ronaldo, 90.+5 Morata - 48. Cesar. Rozhodčí: Tagliavento - Costanzo, Passeri (všichni It.). Diváci: 50.000.

Skupina G:

FC Porto - FC Kodaň 1:1 (1:0)
Branky: 13. Otávio - 52. Cornelius. Rozhodčí: Jug - Žunič, Vidali (všichni Slovin.). ČK: 67. Greguš (Kodaň). Diváci: 40.000.

FC Bruggy - Leicester 0:3 (0:2)
Branky: 29. a 61. z pen. Mahriz, 5. Albrighton. Rozhodčí: Sidiropulos - Efthimiadis, Kostaras (všichni Řec.). Diváci: 25.000.

Skupina H:

Juventus Turín - FC Sevilla 0:0
Rozhodčí: Aytekin - Schiffner, Häcker (všichni Něm.). Diváci: 33.261.

Lyon - Dinamo Záhřeb 3:0 (1:0)
Branky: 14. Tolisso, 49. Ferri, 57. Cornet. Rozhodčí: Strömbergsson - Gustavsson, Nilsson (všichni Švéd.). Diváci: 35.000.

Autor: Redakce / ČTK

14.9.2016 VSTUP DO DISKUSE
Vteřiny dne

Vteřiny dne. Rychlý přehled pro ty, kteří nemají čas číst

Prezidentská debata ve vlaku Deníku 20. listopadu na cestě z Prahy do Ústí nad Labem.
62 23

Zbrojař, chemik nebo textař. Českým prezidentem chce být devět mužů

Policejní prezidium: Zákrok v Lipníku byl oprávněný, hlasitost překročila zákon

Zákrok proti zvukaři Jaroslavu Henslovi, který pouštěl z okna na mítinku prezidenta Miloše Zemana v Lipníku nad Bečvou píseň Modlitba pro Martu, byl podle policejního prezidia oprávněný.

Na mešitu v Egyptě zaútočili teroristé, zmařili životy nejméně 235 věřících

/VIDEA, FOTOGALERIE/ Při pátečním útoku na Sinajském poloostrově v Egyptě zemřelo přes 235 lidí, minimálně 130 osob je zraněno. Teroristé, spekuluje se o egyptské odnoži Al-Káidy, udeřili během modlitby, odpálili trhavinu a začali střílet. Jde o nejhorší teroristický útok v Egyptě za desítky let. Oblast útoku leží zcela mimo zóny turistického ruchu.

Pirát z Olomouce je ve vedení Sněmovny. Nesmím přibrat, usmívá se Pikal

/ROZHOVOR/ Místopředseda Pirátské strany Vojtěch Pikal z Olomouce byl také zvolen místopředsedou Poslanecké sněmovny.

Úsek Pražského okruhu získal kladné stanovisko EIA

Úsek Pražského okruhu mezi Běchovicemi a D1 v pátek získal kladné stanovisko vlivu na životní prostředí (EIA). Informovalo o tom ministerstvo životního prostředí. Úsek označovaný číslem 511 by se mohl začít v roce 2020.