Londýnská Chelsea bez Čecha v poháru deklasovala pěti góly Southampton

Praha - Fotbalisté Chelsea bez zraněného brankáře Petra Čecha otočili zápas třetího kola Anglického poháru se Southamptonem a po jasné venkovní výhře 5:1 si udrželi šanci na obhajobu trofeje. Dvěma góly se v novém působišti uvedla páteční posila z Newcastlu Demba Ba.

5.1.2013

Branislav Ivanovič z Chelsea v akci.Foto: ČTK/PA/Chris Ison

Londýnský soupeř Sparty Praha v druhém kole Evropské ligy nezačal na půdě nováčka Premier League dobře, když v 22. minutě přehodil Čechova náhradníka Rosse Turnbulla útočník Southamptonu Jay Rodriguez.

Chelsea vyrovnala deset minut před přestávkou, když zblokovanou střelu Juana Maty zblízka pohodlně dorazil Ba. Senegalský debutant se tak odvděčil trenérovi Rafaelu Benítezovi za šanci v základní sestavě na úkor Španěla Fernanda Torrese. V nastavení prvního poločasu pak přesnou střelou k tyči dokonal obrat Nigerijec Victor Moses.

Hostům se povedl i vstup do druhého poločasu. Sedm minut po změně stran si Mata pohrál se soupeřem a nadýchaným centrem vyzval ke skórování hlavičkujícího srbského beka Branislava Ivanoviče. Po hodině hry přidal zblízka svůj druhý zásah Ba a osm minut před koncem uzavřel skóre pátým gólem z penalty střídající Frank Lampard.

Zkušený záložník se svým 193. gólem za Chelsea dotáhl na druhého nejlepšího střelce v historii klubu Kerryho Dixona. Vedoucí Bobby Tambling nastřílel za londýnský celek 202 branek.
'
Tým kouče Beníteze, který se střetne se Spartou 14. února na Letné a o týden později na Stamford Bridge, nastoupil v sestavě: Turnbull - Azpilicueta, Ivanovič (65. Lampard), Cahill, Cole - Ramires, Luiz - Moses (73. Marin), Hazard, Mata (79. Oscar) - Ba.

Vydra Manchester City nezaskočil

Druholigový Watford s českými hráči Danielem Pudilem a Matějem Vydrou nepřekvapil favorizovaný Manchester City a na jeho stadionu prohrál 0:3.

Úřadujícího anglického mistra poslal do vedení v 25. minutě z povedeného trestného kopu Argentinec Carlos Tévez. Minutu před přestávkou pojistil vedení přesnou hlavičkou záložník Gareth Barry a v první minutě nastaveného času přidal třetí branku střídající mladík Marcos Lopes.

Druhý manchesterský tým United byl v utkání s West Hamem blízko vyřazení. Remízu 2:2 a opakovaný zápas mu až v první minutě nastavení zařídil nizozemský kanonýr Robin van Persie.

Joe Cole se uvedl skvěle

"Rudé ďábly" poslal v Londýně do vedení v 23. minutě záložník Tom Cleverley, ale domácí West Ham krátce poté snížil díky Jamesi Collinsovi. Velšský obránce pak v 59. minutě druhou hlavičkou otočil stav zápasu. Obě branky připravila páteční posila z Liverpoolu a odchovanec Joe Cole.

Hrozbu vyřazení vedoucího celku Premier League odvrátil až v závěru svou dvacátou soutěžní brankou v sezoně Van Persie, jenž začal utkání na lavičce.

Vedle Southamptonu nepostoupil do čtvrtého kola FA Cupu ani další prvoligový zástupce Newcastle, který podlehl Brightonu z druhé nejvyšší soutěže na jeho stadionu 0:2. Remizující týmy čeká opakovaný zápas.

5.1.2013 VSTUP DO DISKUSE
Pavol Rusko
1 7

Policie zatkla exšéfa Markízy Ruska. Prý plánoval vraždu na objednávku

Den po parlamentních volbách, 22. října, začala povolební vyjednávání ve Sněmovně v Praze. Faltýnek
1 56

Babiš: Faltýnek určitě nebude ve vládě

Nový adrenalinový rekord: 245 odvážlivců skočilo z mostu

/VIDEO/ Nový světový rekord v kategorii "hromadné skákání z mostu" dnes pokořili odvážlivci v brazilském Sao Paulu. V jeden okamžik seskočilo z mostu metodou bungee jumping 245 vyznavačů adrenalinu.

Politolog Zdeněk Zbořil předpokládá rozpad okamurovců

Co voliči volbami v Ústeckém kraji vzkázali politikům? Politolog Zdeněk Zbořil k drtivému vítězství hnutí ANO uvedl, že z výsledků voleb z Ústeckého kraje, podobně jako v celé ČR, cítí touhu občanů po zázraku.