Ve Zlíně se na duel se Spartou pochopitelně těší. „Čeká nás atraktivní soupeř a hra pod umělým osvětlením, pokud zůstane zachovaný termín. Pro fanouška to může být krásný fotbal," reagoval trenér Fastavu Bohumil Páník.

Přitom nežehrá na to, že by los byl ke Zlínu krutý. „Hraje se na jeden zápas, který stačí uhrát na postup. Na soupeře se nedíváme. Je to pro nás další kolo, do nějž půjdeme naplno," prohlásil Páník.

Sportovní manažer Zlína Zdeněk Grygera byl na losovacím aktu osobně přítomný a po zaznění jména soupeře se jen uculoval a usmíval. „Jsme rádi, že se představíme doma. Vyzyvatel je silný. Spokojení budou spíš fanoušci, kteří se můžou těšit na pěkný zápas. Bude to opět zajímavé," uvedl.

"Dá se říci, že je to nejtěžší soupeř z nenasazených celků. Navíc je to pro nás další cesta ven, což je při našem programu a současnémstavu kádru další složitý krok," řekl ředitel Sparty Adam Kotalík.

I proto bude Sparta jednat se Zlínem o pozdějším termínu. Naopak Plzeň je připravená dodržet program, přestože ji tento týden čekají náročné zápasy s Giurgiu v Evropské lize a domácí šlágr právě se Spartou. "Program je nabitý, ale máme kádr tak široký, abychom to zvládli. Řekli jsme si, že ať los dopadne jakkoli, tak budeme hrát ve stanovený termín," prohlásil vedoucí sportovního úseku Plzně František Mysliveček.

Plzeň čeká 440 kilometrů 

Pro Plzeň je los o to nepříjemnější, že musí jet do 440 kilometrů vzdálené Opavy. V předchozím kole přitom jeli do podobně vzdáleného Hlučína. "Je to nepříjemné, ale los tak rozhodl a musíme si s tím poradit. V Opavě je ale dobré fotbalové prostředí, mohlo by přijít dost lidí, o to zajímavější zápas by to mohl být," dodal Mysliveček.

Zajímavý souboj čeká i Mladou Boleslav, která přivítá Hradec Králové, s nímž se v úvodu sezony dělila o stadion. "Bereme pohár zodpovědně, pokusíme se postoupit. Hrajeme v Boleslavi, kde to byl pro nás donedávna azyl, proto to bude pikantní," řekl sportovní ředitel Hradce Králové Pavel Krmaš.

Bude se hrát v Litoměřicích?

Slavii čeká třetiligové Litoměřicko, které už má na kontě skalpy Příbrami a Baníku Ostrava. „Už se Slavií jednáme o změně pořadatelství, svaz je té myšlence nakloněn, a tak záleží pouze na ní. I její zástupci říkali, že je nesmysl hrát před prázdným stadionem. Navíc se Slavií spolupracujeme, máme tady spoustu juniorů. V každém případě jsme rádi, že nás čeká další svátek," řekl po losu Radek Bania, předseda Litoměřicka s tím, že dojít může i ke změně termínu.

"Zajímavé to pro nás je i proto, že máme v Litoměřicích hráče na hostování. Jsme rádi, že se konečně představíme doma, a pohár bereme velmi vážně," řekl generální sekretář Slavie Jiří Vrba.

Další dvojice tvoří Bohemians Praha 1905 s třetiligovým Královým Dvorem, druholigové Táborsko s Libercem a souboje ligistů obstarají Brno s Jihlavou a Karviná s Duklou.

Los osmifinále fotbalového poháru MOL Cupu:

Bohemians Praha 1905 - FK Králův Dvůr, FC Zbrojovka Brno - FC Vysočina Jihlava, FC Fastav Zlín - AC Sparta Praha, MFK Karviná - FK Dukla Praha, SK Slavia Praha - FK Litoměřicko, FK Mladá Boleslav - FC Hradec Králové, SFC Opava - FC Viktoria Plzeň, FC MAS Táborsko - FC Slovan Liberec

ČTĚTE TAKÉ: Sparta s mladíky v sestavě vyřadila Budějovice, dál jde i Liberec