„U vody rád relaxuji. Na výletě nás bylo víc včetně Davida Štípka a jeho přítelkyně. Paráda, pohoda, odpočinuli jsme si," usmíval se v rozhovoru pro Deník pětadvacetiletý zlínský odchovanec.

Vzhledem k současným úspěchům jste měl den o to příjemnější, že?
Je to tak. (úsměv) Po výhře na Slovácku se nám zase lépe dýchá a nyní se budeme pořádně připravovat na Spartu.

Našli se u jezera gratulanti k výsledkům?
Že by mě někdo cizí zastavoval, to ne. Tak to chodí jen v místech, kde bydlím.

Cítíte fotbalovou horečku ve Zlíně?
Určitě. Věřím, že náš fotbal ve druhém poločase na Slovácku je tahákem pro fanoušky na Spartu a že jej budeme předvádět i nadále. Spousta bodů na kontě nás nesmí ukolébat.

Co je klíčovým faktorem vaší spanilé jízdy?
Týmovost. Nikdo nevybočuje, nikdo se nevyčleňuje, všichni plní to, co chce trenér.

První poločas na Slovácku vám však přinesl výstrahu. Kouč Páník se nechal slyšet, že vám jej ještě bez komentáře pustí na videu. Je to na místě?
Určitě ano, v první půli to nebylo dobré. Dostali jsme fén, který nám pomohl, prst je zdvižený a situace už se nesmí opakovat.

Byl jste jednou z ústředních postav obratu, když jste zneškodnil velké množství šancí soupeře. Místy takřka zázračně. Čekal jste na utkání, ve kterém týmu vychytáte výhru, že?
Ano. Předtím jsme hráli a vyhráli, ale já jsem vždycky řešil tak dvě situace za zápas. Na Slovácku to byl duel, jaký mám rád, hodně jsem si zachytal. Nicméně já bych vyzdvihl spíš Harise Harbu a jeho dva góly, kterými podtrhl své nadšení.

Co vám probíhalo hlavou při penaltě Ťoka v poslední minutě?
Že už bych pokutový kop mohl konečně chytit. (úsměv) Nechytil, ale aspoň se ke mně přiklonilo štěstí, když se míč ke mně odrazil od tyče. Pro skok na pravou stranu jsem se rozhodl na základě toho, jak jsem viděl, jak se hráč staví k balonu.

Daří se vám mnohem lépe než v minulé sezoně. Je to tím vnitřním klidem, co máte jako brankářská jednička?
Ano. A hlavně jsem v sobě změnil pár věcí, změnil jsem myšlení a cítím se lépe. I další kluci jsou úplně někde jinde než na jaře, kdy se nám nevedlo. Cítíme se všichni dobře a v utkáních to pak jen graduje, že vždycky vynikne nějaký jednotlivec. Furt je to však hlavně o tom, že přemýšlíme pozitivně.

Nyní se můžete těšit na mimořádný duel se Spartou. Bude to největší zápas pro zlínský fotbal?
Doposud ano. Co vím, tak lístky jsou už hodně rozebrané, takže stadion bude plný. Teď ještě abychom zápas podtrhli dobrou hrou a výsledkem a bude to super. (úsměv)

Fotbaloví fanoušci žijí loňskou pohádkou anglického Leicesteru. Žene vpřed i vás?
Je to inspirující příběh pro řadu týmů, ale jak se někdo o tomto se mnou začne bavit, tak jej hned zastavuji. Nemám toto téma rád. Za námi je teprve šest kol.