Osmifinále milionářské Ligy mistrů bylo pro fotbalisty Manchesteru City strašákem. Ještě nikdy přes něj nepřešli. Až do dneška.

Svěřenci trenéra Manuela Pellegriniho nakročili do čtvrtfinále už v úvodním duelu, kdy doma porazily Dynam Kyjev 3:1. A v úterý postup stvrdili. I když "pouze" bezbrankovou remízou. Ovšem na to se už zítra nikdo ptát nebude.

Hlavní je jiná informace: Manchester City konečně zvládl dvojzápas v Lize mistrů. Na čtvrtý pokus!

Čtvrtý tým Premier League kontroloval náskok z Kyjeva i přesto, že se musel ve 24. minutě vypořádat s nepříjemnou situací. Přišel totiž o oba stopery. Kvůli zranění museli střídat Kompany i Otamendi, místo nich se do hry dostali Mangala a Demichelis.

Dynamo však této nepříjemnosti Manchesteru nevyužilo, i když se muselo tlačit do útoku. A tak hrozilo především City. Agüero v 59. minutě z úhlu minul, o chvíli později nastřelil tyč Touré.

Kyjev přepnul na vyšší otáčky až v závěru, ale Bujalskij v 87. minutě ani v nastavení Jakovenko brankáře Harta o nulu nepřipravili. Dynamo se tak ani na čtrnáctý pokus nedočkalo výhry na anglické půdě.

Trenér Manchesteru Pellegrini okusí čtvrtfinále Ligy mistrů potřetí v kariéře, mezi osmičku nejlepších prošel už s Villarrealm a Málagou.

"Je to velká satisfakce konečně poprvé postoupit do čtvrtfinále. Sice to dnes od nás nebyl žádný skvělý výkon, ale úkol jsme splnili. Teď se pokusíme dojít aspoň do finále," řekl obránce City Pablo Zabaleta.

O postupu Atlética rozhodly penalty

A gólu se nedočkali fanoušci ani ve druhé úterní odvetě. Za Atlético se v největší šanci ocitl Griezmann, ale ztroskotal na brankáři Zoetovi.

Druhému týmu španělské ligy dělala problémy především precizní defenziva Eindhovenu, která bránila místy až v pěti hráčích.

Jenže do šancí se nedostávali ani hosté. Za celý zápas si vypracovali jen jednu opravdovou. V 58. minutě ale Locadiovu dělovku vytěsnil brankář Oblak na tyč.

Ofenziva Atlética se probrala až s příchodem Fernanda Torrese. Ani on však v závěru základní hrací doby oporu Eindhovenu Zoeta nepřekvapil.

Gól nepadla ani v prodloužení a tak musela o postupujícím rozhodnout penaltová loterie. V ní uspělo Atlético stejně jako loni v osmifinále proti Leverkusenu. Jediným chybujícím byl v osmé sérii Narsingh, který trefil břevno a domácí Juafran poté odstartoval postupové oslavy.

Madrid tak viděl nejvyšší skóre penaltového rozstřelu v historii Ligy mistrů.

Odvetná utkání osmifinále fotbalové Ligy mistrů:

Manchester City - Dynamo Kyjev 0:0
Rozhodčí: Hategan - Sovre, Gheorghe (všichni Rum.). ŽK: Otamendi - Antunes, Garmaš. Diváci: 43.630. První zápas: 3:1, postoupil Manchester.

Manchester: Hart - Zabaleta, Kompany (7. Mangala), Otamendi (24. Demichelis), Clichy - Fernando, Fernandinho - Navas, Touré, Silva (79. Sterling) - Agüero. Trenér: Pellegrini.
Kyjev: Šovkovskij - Vida, Chačeridi, Dragovic, Antunes - Veloso - Jarmolenko, Garmaš (64. Sydorčuk), Bujalskij, Gusev (62. Jakovenko) - Teodorczyk (46. González). Trenér: Rebrov.

Atlético Madrid - PSV Eindhoven 0:0, na penalty 8:7
Penalty proměnili: Griezmann, Gabi, Koke, Saúl Ňíguez, Torres, Giménez, Filipe Luís, Juanfran - Van Ginkel, Guardado, Pröpper, Bruma, Moreno, Lestienne, Arias. Neproměnil: Narsingh. Rozhodčí: Clattenburg - Beck, Collin (všichni Angl.). ŽK: Locadia, De Jong, Guardado, Van Ginkel (všichni PSV). Diváci: 50.135. První zápas: 0:0, postoupilo Atlético.

Atlético: Oblak - Juanfran, Giménez, Godín (89. Lucas Hernández), Filipe Luís - Koke, Fernández (56. Torres), Gabi, Saúl Ňíguez - Carrasco (75. Kranevitter), Griezmann. Trenér: Simeone.
Eindhoven: Zoet - Arias, Bruma, Isimat-Mirin, Moreno, Willems (75. Brenet) - Propper, Guardado, Van Ginkel - De Jong (118. Narsingh), Locadia (87. Lestienne). Trenér: Cocu.