Šestatřicetiletý Ronaldo se do Manchesteru vrátil minulý týden, kdy oba kluby informovaly o dohodě. Z Juventusu odešel po třech letech, během nichž za turínský tým odehrál 133 zápasů, dal 101 branek a dvakrát vyhrál italskou ligu.

Do Turína Ronaldo přišel v roce 2018 z Realu Madrid, se kterým získal dva tituly a čtyřikrát ovládl Ligu mistrů. Do "Bílého baletu" odešel v roce 2009 právě z Manchesteru United, kde hrál od roku 2003.

Fotbalista Paris St. Germain Lionel Messi (vpravo) a Marshall Munetsi z Remeše.
Debut Messiho za PSG: Brankář žadonil o fotku se synem, lístek za šest tisíc eur

V dresu "Rudých ďáblů" Ronaldo odehrál 292 zápasů a dal 118 gólů. United pomohl ke třem triumfům v Premier League a přidal dvě vítězství v Lize mistrů. "Manchester United vždycky bude mít v mém srdci výjimečné místo," řekl Ronaldo.

"Ohromilo mě, kolik zpráv jsem od pátečního oznámení dostal. Nemůžu se dočkat, až se po reprezentační přestávce připojím k týmu a až nastoupím před fanoušky na Old Trafford. Doufám, že se nám sezona povede," dodal.

Skvělý fotbalista i člověk

"Jeho návrat ukazuje naprosto výjimečné postavení našeho klubu. Mám obrovskou radost, že se vrátil tam, kde to pro něj všechno začalo," uvedl trenér Ole Gunnar-Solskjaer, který se v United s Ronaldem potkal i jako hráč.

Cristiano Ronaldo po dalším neúspěchu Juventusu
Rozvod se Starou dámou? Otrávený Ronaldo si sbalil věci, míří zpátky do Anglie

"Je to nejen skvělý fotbalista, ale i člověk. Abyste i v jeho věku hráli na absolutní špičce, tak musíte být výjimeční. Nepochybuji o tom, že nás opět okouzlí a jeho zkušenosti navíc pomůžou mladým hráčům v týmu," prohlásil norský kouč.