Manchester si zkomplikoval situaci minulou remízou 0:0 s PSV Eindhoven a má nůž na krku. Jistotu postupu mu dá jen výhra ve Wolfsburgu, který je v domácím prostředí velmi silný. Manchester navíc z posledních deseti soutěžních utkání hned sedmkrát remizoval a má problém se střílením gólů.

„Bylo jednodušší si zajistit postup doma proti PSV než ve Wolfsburgu. O motivaci ale máme rozhodně postaráno. Je to mimořádně důležité utkání a víme, že na hřišti Wolfsburgu to bude velmi těžké, ale chceme postoupit. Musíme zvolit správnou taktiku," řekl trenér Louis Van Gaal, který bude postrádat oporu Wayna Rooneyho.

Wolfsburgu stačí i remíza, to si ale jeho hráči nepřipouštějí. „Výsledek, který nás zajímá, je vítězství. S tím jdeme do každého utkání. Na zápas se ohromně těšíme a věříme, že budeme slavit postup," prohlásil útočník Max Kruse.

V poměrně jasné situaci je Eindhoven, který ví, že pokud doma porazí CSKA Moskva, postup mu neuteče. Stačit by mu mohla i remíza, ale jen za předpokladu, že Manchester prohraje ve Wolfsburgu. CSKA sice už na postup do jarních bojů Ligy mistrů pomýšlet nemůže, ale případná výhra by ruský celek posunula do Evropské ligy.

Juventus s Manchesterem City budou hrát o první místo na dálku

V dalších skupinách už je o postupujících jasno. Ve skupině C se Benfica Lisabon utkání v přímém souboji s Atlétikem Madrid o prvenství v tabulce a lepší nasazení pro los.

O první místo budou na dálku hrát ve skupině D Juventus a Manchester City. Turínskému celku k němu stačí i remíza na hřišti Sevilly. Ta ale nutně potřebuje vyhrát, aby mohla ještě pomýšlet na třetí místo a postup do Evropské ligy, kterou na jaře ovládla. Zároveň potřebuje, aby rozjetý Mönchengladbach posilněný výhrou nad Bayernem Mnichov ztratil body s Manchesterem Ci­ty.

Postupové karty jsou jasně rozdané i ve skupině A, kde má Real Madrid jisté první místo a Paris St. Germain druhé. Hraje se především o třetí místo, které zatím drží Šachtar Doněck, ale jen díky lepším vzájemným zápasům s Malmö. V posledním kole ukrajinský celek potřebuje uhrát proti PSG minimálně stejně bodů, jako získá Malmö na hřišti Realu.