"Sedmé nebe," vystihl pocity Manchesteru jeho trenér Alex Ferguson a dnešní The Daily Mirror. Deník The Sun si pohrál se slovy a nabídl titulek "ManUfficent Seven" v narážce na film Sedm statečných, který má v angličtině název Magnificent Seven. The Daily Mail naopak bez jakékoli souvislosti tvrdí, že "Fergieho hoši šli do ultrazvuku", zatímco podle obvykle serióznějšího listu The Daily Telegraph jsou manchesterští hráči v "sedmém nebi v Divadle snů".

The Independent a The Times hovoří o "večeru slávy" pro anglické kluby a The Guardian píše, že "rudí ďáblové byli prostě skvělí". Ferguson řekl, že takový výsledek člověk obvykle nečeká, ale po prvních dvou nebo třech brankách mu bylo jasné, že se stane něco velkého. Jeho hráči podle něj letos mají na trofejní hattrick, tedy vítězství v anglické lize, Anglickém poháru i Lize mistrů. "Něco prostě vyhrát musejí a podle toho, jak hrají, si to i zaslouží," prohlásil. Podle skotského trenéra je po úterním večeru jasné, že anglické kluby nyní hrají nejlepší fotbal v Evropě.

Podle Sunu předvedl Manchester úžasný styl. "Až se hráči Říma vrátí domů, možná tam zjistí, že Koloseum bylo po staletích znovu otevřeno pro gladiátorské zápasy a že si tam pár lvů (na ně) olizuje pysky," provokuje deník. "Bylo to komické. Měla to být noc napětí, a United si počínali, jako by to byl pondělní ranní trénink v Carringtonu." Za hodinu byl stav 6:0 a Manchester střílel branky v průměru každých deset minut, připomněl list.

Podle Mirroru Manchester rozebral svého italského soupeře na součástky zničující přehlídkou útočné hry. Po hororu v ulicích Říma minulý týden byla hra na stadionu podle The Daily Mailu příkladem skutečné fotbalové a sportovní krásy. Římští hráči ale sami přispěli ke své zkáze. "Je to tým, který se pyšní obranou, ale proti Manchesteru byli ubozí. Římu a italskému fotbalu bude trvat dlouho, než se z toho vzpamatuje," soudí Daily Mail. Také tento deník je přesvědčen, že Anglie se stala středem a výkladní skříní evropského fotbalu.

Pro reportéra Independentu byla úterní hra Manchesteru "jedním z nejvíce vzrušujících, historických a sebejistých výkonů, které Liga mistrů kdy viděla". Jedinou kaňkou bylo obnovené násilí mezi fanoušky. Římští fanoušci totiž v Anglii běsnili, a to si vynutilo zásah. Jízdní policie musela rozrazit několik rvaček už před zápasem. Na vině byla podle Sunu asi stovka "římských nájezdníků", ale i Angličané se předvedli v nepěkném světle, když pak házeli lahve na italské fanoušky čekající před vchodem. Policie několik lidí zatkla.

Pokud jde o zápas Chelsea, povšiml si deník, že vlastník klubu Roman Abramovič se ani neobtěžoval přijet podívat na jeho historické vítězství. Nad hlavou trenéra Josého Mourinha tedy zřejmě nadále visí Damoklův meč. Mourinho po zápase přiznal, že jeho budoucnost v Chelsea není jistá, a drama z hřiště tak mělo pokračování v dramatu ze zákulisí.