Když se během první půle zaskvěl proti velkým šancím věhlasných kanonýrů AC Milán Ibrahimovice a Cassana, stadion San Siro jen hučel zklamáním. Brankář Marek Čech ve středečním zápase Ligy mistrů dlouho držel naděje plzeňských fotbalistů, kteří nakonec smutnili po porážce 0:2. Čech byl po zápase naštvaný, byť se na něj hrnula chvála spoluhráčů i kouče Pavla Vrby. Litoval, že utkání zásadním způsobem ovlivnila penalta, po níž šel AC do vedení.

V Čechovi tak převážilo zklamání z prohry nad dobrým vlastním i týmovým výkonem. "Je těžké mít dobrý pocit ze zápasu, když nakonec prohrajete. Nejeli jsme do Milána vyhořet a myslím, že jsme odvedli slušnou práci. Ale ten první gól nás nalomil, naopak Milán pak byl na koni," připomněl Čech situaci z 53. minuty, kdy německý arbitr Meyer nařídil proti Plzni penaltu za to, že v pokutovém území zahrál rukou obránce Marián Čišovský.

"Ano, míče se dotkl prsty. Ale nebyl v tom úmysl, Marián neudělal žádný pohyb proti míči. Penalta se kopat neměla," prohlásil Čech. Ibrahimovic se ale plzeňskými protesty nezabýval, penaltu suverénně proměnil a v gólmanovi Čechovi pěnilo zklamání. Dokonce hodil míč po brankovém rozhodčím, na jehož pokyn hlavní rozhodčí penaltu odpískal.

Čech se nebál vyloučení

"Beztak to tak bylo, protože hlavní rozhodčí po té situaci nepískl okamžitě. Nechci mluvit o křivdě, i když rozhodčí tady dal domácím asi nějaká procenta navíc. Nebál jsem se ani vyloučení, když jsem ten míč po rozhodčím hodil. Nevěděl jsem, že se nedívá. Má sledovat hřiště," líčil Čech, který však nechtěl, aby polemika o penaltě sloužila jako plzeňské alibi. "Nehodlám si tou penaltou zápas kazit, byl to pro nás všechny zážitek," uvedl Čech.

On sám na San Siru dlouho zářil. V prvním poločase dvakrát vychytal Cassana, v jedinečné šanci i Ibrahimovice. Pětatřicetiletý brankář, který do Plzně přišel v srpnu z druholigového ruského Soči, si v Miláně zase hodně zvedl reputaci. "Chytal nejlepší zápas od doby, co přišel do Plzně," pochválil Čecha kouč Vrba. "Co je to platné, když nemáme nic. Převládá v nás zklamání, i když jsme hráli proti Milánu. Prohrát nechcete nikdy, ať jdete na kohokoliv," řekl Čech.

ČTĚTE TAKÉ: Plzeň italského mistra neubránila, slavil AC Milán