"Máme malinkou výhodu v tom, že nás remíza posouvá dál, ale můj přístup k fotbalu je takový, že do každého zápasu jdu s tím, že ho chci vyhrát," řekl Míchel na tiskové konferenci. "Je těžké před zápasem přemýšlet nad tím, že vám stačí remíza. Dejte mi návod, jak hrát na remízu," dodal bývalý španělský reprezentant s úsměvem k jednomu z novinářských dotazů.

Marseille v říjnu v prvním vzájemném duelu ve Francii prohrála 0:1, když nevyužila velké množství šancí a v závěru inkasovala z ojedinělé útočné akce Slovanu. Nyní půjde Olympique do duelu v lepším rozpoložení, protože drží pětizápasovou neporazitelnost.

"I ten první zápas jsme hráli velmi dobře. Jedinou špatnou zprávou byl pro nás výsledek, překvapilo nás akorát posledních pět minut. Zasloužili jsme si lepší skóre, bylo to pro nás nešťastné," prohlásil Míchel.

"Myslím, že teď jsme v lepší kondici. Ale my jsme Olympique Marseille a do každého zápasu jdeme s tím, že chceme vyhrát. A není vůbec důležité, v jakém jsme rozpoložení nebo formě," doplnil dvaapadesátiletý trenér.

Nepřekvapuje ho, že Liberec až do posledního kola drží šance na postup ze skupiny. "Když s Francouzi mluvíte o Liberci, moc lidí o něm neví. Přitom je to zkušený tým, který hraje v pohárech dlouhodobě výborně. Je normální, že se rozhoduje až na konci," konstatoval Míchel.

Postup do další fáze Evropské ligy považuje za důležitý. "Je to skvělá soutěž a moc nerozumím tomu, proč jí spousta novinářů i expertů nedává takový význam. Je přece skvělé zahrát si proti takovým týmům jako Manchester United nebo Sevilla. Chceme postoupit z mnoha důvodů a tohle je jeden z hlavních," dodal kouč devátého celku francouzské ligy