Co jste říkal na to, že zrovna v nejdůležitějším zápase sezony, navíc po tak dlouhé pauze, jste šel do brány?

Prostě jsem se na to připravil. Dozvěděl jsem se to v pátek, kdy mi trenér řekl, že jdu chytat. Tak jsem se sbalil a šel. Člověk to musí vzít tak, jak to je.

Lukáš Budínský (vpravo) se snaží vyzrát na Václava Procházku v derby Karviná - Baník.
Derby bez vítěze. Rozhodne se v posledním kole

Nebylo to přece jen překvapení? Celé jaro odchytal Patrik Le Giang…

My jsme podobnou rošádu udělali už na podzim, kdy tam pro změnu šel zase Paťa místo mě. Ve fotbale to tak někdy prostě je. Navíc Paťa chytal na jaře dobře. Jestli se zachráníme, je to i jeho velká zásluha. 

Čili to byl jen nový impuls. Změna pro změnu?

Nevím no… Nám to bohužel vázne spíš dopředu než dozadu. 

Marek Janečka přeskočil ve vzduchu Dame Diopa.
Marek Janečka o stresu: Zažil jsem i zvracení v kabině

Tak jinak - berete to od trenérů jako známku důvěry? Přece jen, šlo o mimořádně důležitý zápas.

Je fakt, že naposledy jsem stál v bráně na Dukle a nechytal ani za juniorku, takže nějaký pátek to už je. Taky už nejsem nejmladší, bohužel (úsměv). Ale zase jsem zkušenější, takže by mě nemělo rozhodit, že tam jdu po delší pauze a v takovém zápase. Tady šlo spíš jen o to nachystat se na utkání v hlavě. Výkon mezi tyčemi nějaký odvedete vždycky, ale nachystat se na takové zápasy psychicky, to bývá nejtěžší.

Martin Berkovec se postavil mezi tyče po patnácti kolech.Zdroj: Ivo Dudek

Mužstvo jste podržel. Jak jste viděl šance Baníku?

První střelu (Hlinky) jsem neviděl vůbec, to bylo na poslední chvíli. Druhá propagační (od Filla), tu jsem si spíš užil. Jinak na mě nic nešlo, akorát těch standardek bylo hodně. Baník měl herní převahu, naštěstí všechny hlavičky šly mimo. My jsme dopředu bohužel neměli nic. Ale kluci chodili soupeři aspoň dobře do těla, takže moc práce jsem neměl. 

Zápas o všechno vás čeká v Jihlavě. Zkusíte odhadnout, jako zkušený hráč, který toho už má dost za sebou, jak to tam bude vypadat?

Bude to náročné, jako pokaždé na jaře. Podobnou situaci jsem už zažil kdysi v Bohemce. Tam jsme potřebovali udělat ze tří posledních zápasů sedm bodů a nikdo nám nevěřil. A my se zachránili. Tak snad to dopadne podobně i teď. Byla by škoda sestoupit. Je tady pěkný stadion, zájem o fotbal a diváci chodí. Znám dost jiných ligových stadionů, kde tribuny zejí spíš prázdnotou, ale fotbal se tam bude hrát i v další ligové sezoně.

Kolik radosti zažijí fotbalisté Karviné ve zbytku sezony?
Karviná vs. Baník. Souboj o všechno