„Česko je momentálně bez trenéra, což je v této fázi trochu záhadou. Jejich tým ale dobře znám, mají kvalitní hráče. S losem jsem celkově spokojený,“ citoval oficiální web UEFA Martíneze, jenž se střetl s českým týmem v kvalifikaci o postup na loňské MS během svého působení na lavičce Belgie.

Česko z osudí vylosoval bývalý francouzský reprezentant Blaise Matuidi
Euro 2024: Češi ve skupině s Portugalskem a Tureckem, třetí tým vzejde z baráže

Kromě Česka a Portugalska je ve skupině F i Turecko a vítěz březnového play off C, jímž bude Gruzie, Lucembursko, Řecko, nebo Kazachstán. „Turecko vyhrálo kvalifikační skupinu před Chorvatskem a Walesem, i oni jsou silný soupeř. Poslední tým vzejde z baráže, a ať už to bude kdokoliv, bude chtít po úspěšném play off pokračovat na vítězné vlně,“ zhodnotil padesátiletý Španěl.

Pár dní navíc na přípravu

Tým kolem hvězdného kapitána Cristiana Ronalda bude největším favoritem skupiny. Portugalci vyhráli v kvalifikaci všech deset utkání se skóre 36:2, což je i bilance týmu po Martínezově nástupu do funkce.

„Skupina F začíná jako poslední, máme pár dní navíc na přípravu. V tomhle formátu mohou ze skupiny postoupit až tři týmy, následné play off už je nevyzpytatelné,“ řekl Martínez. „Pro portugalské fanoušky je skvělé, že hrajeme na stadionech velkých klubů, jakými jsou Lipsko, Dortmund a Schalke,“ přidal.

Češi vybojovali postup na Euro
Jak získat lístky na zápasy Čechů na ME? Přihlásit se a doufat. Rozhodne loterie

Čeští reprezentanti se utkají s Portugalskem 18. června v Lipsku a pokusí se vylepšit nelichotivou vzájemnou bilanci. Z pěti duelů vyhráli evropští šampioni z roku 2016 čtyřikrát, národní tým uspěl pouze v úvodním souboji ve čtvrtfinále Eura 1996 (1:0).