Stojí za pozornost, že talent z proslulé místní líhně se kdysi blýskl na turnaji pro nadějné děti. I on jako malý hrál McDonald's Cup.

„Absolvoval jsem dva ročníky v barvách základní školy Březnice. Naposledy před deseti lety,“ vzpomíná momentálně jedna z největších hvězd českých fotbalových trávníků, která už tehdy patřila k lídrům svého týmu.

„Jako jediný jsem hrál v Příbrami. Ostatní kluci hráli za vesnické fotbalové celky, takže mě brali jako tahouna,“ přiznává Matoušek. Zároveň však dodává: „Akorát já to tak nevnímal.“

McDonald's Cup.Zdroj: DeníkPokud byste se zeptali učitelů, měli by pro něj jen slova chvály. Už jako desetiletý chlapec prokazoval velký potenciál.

Svou hru měl tehdy založenou na podobných atributech, kterými začal v minulé sezoně udivovat českou fotbalovou scénu. „Hrál jsem na pozici útočníka a nastřílel jsem pár gólů. Vlastně se od té doby moc nezměnilo,“ usmívá se.

„Býval jsem rychlý, střílel góly a postupem času jsem tréninkem piloval svoje nedostatky,“ popisuje 20letý ofenzivní univerzál.

Nikdy neslavil postup

Ani jeho góly ovšem výběru ZŠ Březnice nepomohly k překonání první překážky v obou případech vypadl hned s prvním soupeřem.

„Nikdy se nám nepodařilo postoupit. I když jsme žádného velkého úspěchu nedosáhli, vzpomínám na to velmi rád. Byla zábava hrát proti ostatním školám,“ přiznává Matoušek, který se nakonec jako jediný hráč z týmu prosadil do světa velkého fotbalu.

Jeho příběh ukazuje, že v turnajích McDonald's Cupu lze najít skvělé fotbalisty i ve výběrech menších škol, které zrovna nepatří mezi hlavní aspiranty na celkové prvenství. A proto má Matoušek pro všechny letošní účastníky jasný vzkaz. „Určitě do toho jděte naplno a užijte si to. Jde o skvělou možnost ukázat svoje fotbalové schopnosti.“