Mchitarjan dosud v sezoně i vinou zranění nepotvrzoval vizitku produktivního tvůrce hry, kvůli níž ho United za zhruba 30 milionů liber koupili z Borussie. Při jedenáctém soutěžním duelu za "Rudé ďábly" se ale dočkal premiérového zásahu.

"Může to pro mě být úleva, protože jsem dlouho čekal na tento gól a doufal, že se konečně trefím. Ale můj další zásah musí být na Old Trafford, protože se chci trefit doma. Udělám všechno, aby se mi to podařilo," řekl sedmadvacetiletý reprezentant novinářům.

Mchitarjanův nejlepší moment na hřišti Luhansku přišel ve 48. minutě

Převzal míč na polovině hřiště, hladce obešel několik spoluhráčů a povedené sólo zakončil přízemní střelou.

"První gól byl velkolepý. Henrik celou dobu v rychlosti kontroloval míč, který pak v ideální chvíli prostrčil obránci mezi nohama…, bylo to krásné," ocenil rodáka z Jerevanu střelec druhé branky Ibrahimovic.

"Tím gólem rozhodl zápas a odvedl skvělou práci. Je to výborný hráč. Doufám, že v tom bude pokračovat, a já vím, že bude. Jsem za něj super šťastný," doplnil pětatřicetiletý švédský útočník.

Chválou nešetřil ani kouč United Mourinho, který dříve Mchitarjana kritizoval. "Je mentálně silný a velmi odhodlaný bojovat se složitou adaptací. Dělá to tím nejlepším způsobem. Tvrdě pracuje fyzicky a takticky a ukazuje talent, o kterém jsme věděli při jeho nákupu," prohlásil portugalský kouč.

"Bojuje, aby se zlepšil, a momentálně hraje dobře v Premier League, Evropské lize i Ligovém poháru. Teď si může užívat trochu víc radosti, což mě moc těší," dodal Mourinho. Jeho svěřenci do jarního play off EL postoupili z druhého místa ve skupině za Fenerbahce Istanbul a při pondělním losu mohou narazit i na pražskou Spartu.