Srbsko - Anglie 0:1

Anglie byla podle kurzů bookmakerů před začátkem turnaje největším favoritem šampionátu. Do ME vstoupila výhrou 1:0 nad Srbskem, kterou zařídil již v prvním poločase Jude Bellingham. Veljko Birmančevič z pražské Sparty odehrál za poražený tým závěrečnou čtvrthodinu. "Albion" čeká už 58 let na turnajové vítězství, jedinou trofej získal na domácím mistrovství světa v roce 1966. Před třemi lety byl dosud nejblíže vysněnému triumfu na Euru, na domácí půdě ve Wembley ale podlehl ve finále po penaltovém rozstřelu Itálii.

Branka: 13. Bellingham. Rozhodčí: Orsato - Carbone, Giallatini - Irrati (video, všichni It.). ŽK: Gudelj, Tadič, Stojkovič (trenér, všichni Srbsko). Diváci: 48 953.

Srbsko: Rajkovič - Veljkovič, Milenkovič, Pavlovič - Živkovič (74. Birmančevič), S. Milinkovič-Savič, Gudelj (46. Ilič), Lukič (61. Jovič), Kostič (43. Mladenovič) - Vlahovič, Mitrovič (61. Tadič). Trenér: Stojkovič.

Anglie: Pickford - Walker, Stones, Guéhi, Trippier - Alexander-Arnold (69. Gallagher), Rice - Saka (76. Bowen), Bellingham (86. Mainoo), Foden - Kane. Trenér: Southgate.

Polsko - Nizozemsko 1:2

Polský tým poslal do vedení Adam Buksa, ještě do přestávky vyrovnal tečovanou střelou Cody Gakpo a sedm minut před koncem rozhodl střídající Wout Weghorst. Ve druhém utkání „déčka“ se v pondělí od 21:00 v Düsseldorfu utkají Rakousko s Francií. Nizozemci s Polskem neprohráli od roku 1979 třináct zápasů v řadě, ale v utkání s outsiderem skupiny museli otáčet nepříznivý vývoj.

Poláci se dostali na turnaj až díky penaltovém rozstřelu v baráži s Walesem, ale pod novým trenérem Michalem Probierzem od loňského září do dneška neprohráli ani jeden z osmi zápasů.

Branky: 16. Buksa - 29. Gakpo, 83. Weghorst. Rozhodčí: Dias - Soares, Ribeiro - Martins (video, všichni Portug.). ŽK: Veerman (Niz.). Diváci: 49 000.

Polsko: Szczesny - Bednarek, Salamon (87. Bereszyňski), Kiwior - Frankowski, Zieliňski (77. Piotrowski), Romanczuk (55. Slisz), Zalewski - Urbaňski (55. Šwiderski), S. Szymaňski (46. Moder) - Buksa. Trenér: Probierz.

Nizozemsko: Verbruggen - Dumfries, De Vrij, Van Dijk, Aké (87. Van de Ven) - Schouten, Reijnders, Veerman (62. Wijnaldum) - Simons (62. Malen), Depay (81. Frimpong), Gakpo (81. Weghorst). Trenér: Koeman.

Slovinsko - Dánsko 1:1

Dánští fotbalisté zahájili mistrovství Evropy remízou 1:1 se Slovinskem. Poslední semifinalisty poslal ve Stuttgartu do vedení v 17. minutě záložník Christian Eriksen, v 77. minutě srovnal levý obránce Erik Janža. Seveřané neprohráli s dnešním soupeřem ani v sedmém vzájemném utkání, ztratili ale body s papírovým outsiderem skupiny.

Slovinci, kteří jsou mezi evropskou elitou po 24 letech a podruhé v historii, se ani ve čtvrtém zápase na Euru nedočkali premiérové výhry a potřetí remizovali.