Svěřenci Ivana Haška potřebovali proti Gruzii vyhrát, aby se naplno vrátili do boje o postup. Jenže s papírově nejslabším týmem skupiny brali jen bod. Ten jim v konečném zúčtování může sice za určitých podmínek k postupu do vyřazovací fáze stačit, ale čísla mluví spíše proti nim.

Pokud by totiž neporazili v posledním zápase Turecko, mohou pomýšlet maximálně na třetí místo. Čtyři nejlepší celky ze třetích příček v základních skupinách si sice možnost zahrát si osmifinále vybojují, jenže karty v české skupině nejsou rozdány příliš příznivě.

Průběžná tabulka skupiny F:

Podle matematického modelu, který zveřejnil na sociální síti X účet Football Meets Data, je totiž 59% pravděpodobnost, že právě ze skupiny F třetí tým v pořadí nepostoupí. Ještě hůře je na tom v tomto ohledu už jen skupina B, kde má první Španělsko se šesti body tříbodový náskok před Itálií, zatímco Chorvati a Albánci započítali do tabulky jen vzájemnou remízu.

Kde se naopak už mohou téměř radovat, je ve skupině D a E, kde je pouze jedno- respektive šestiprocentní pravděpodobnost, že třetí celek nepostoupí. O všem rozhodne poslední kolo základních skupin, ta česká vyvrcholí ve středu večer.

Průběžná tabulka skupiny D:

Průběžná tabulka skupiny E: