Ševčík figuroval mezi náhradníky, Hašek jej vybral z několika variant, které pro post defenzivněji laděného středního záložníka měl. Hráč s 15 starty za reprezentační "áčko" se k mužstvu připojí ve čtvrtek dopoledne před odletem do dějiště turnaje. Český celek odcestuje do Hamburku, kde bude mít během turnaje základnu, v plném počtu 26 hráčů. UEFA navýšila kvótu z původních 23 hráčů.

Ševčíka čeká druhý velký turnaj v kariéře. Slávistický záložník bude jedním ze sedmi hráčů v nominaci, kteří se představili na minulém Euru před třemi lety, kde mužstvo ještě pod vedením tehdejšího trenéra Jaroslava Šilhavého došlo do čtvrtfinále. Ševčík, který v kariéře často zápolí se zraněními, nastoupil v obou zápasech vyřazovací fáze v základní sestavě.

Za reprezentaci si naposledy zahrál před více než rokem vloni v březnu v Moldavsku, kde naskočil jako střídající. Po lednovém nástupu Haška na lavičku dosud v nominaci nefiguroval. V 15 zápasech za reprezentační A-tým zatím Ševčík neskóroval. V českém výběru pro Euro navýší počet slávistů už na devět, vršovický celek má v týmu jednoznačně nejvýraznější zastoupení.

Zranění na kole? Ne, na tříkolce

Sadílek v sobotu během individuálního volna vyrazil na soustředění ve Schladmingu na tříkolku, při jízdě upadl a utrpěl tržnou ránu v oblasti bérce. Vedení reprezentace nejprve informovalo, že se zranil na kole, později ale v reakci na články v médiích připustilo, že původní verze nesedí.

Trenér Hašek odmítl, že by Sadílek porušil týmová pravidla, aktivitu prý měl povolenou. Kouč uvedl, že na tříkolce jezdily ve Schladmingu i desetileté děti. Spolu se záložníkem Twente Enschede podle médií vyrazili na atrakci také další dva hráči Ladislav Krejčí a David Jurásek.

Hašek po pondělní výhře 2:1 v generálce v Hradci Králové proti Severní Makedonii uvedl, že kontaktoval dva možné náhradníky. Jeho svěřenci měli v úterý a dnes volno a ve čtvrtek už odcestují na Euro. Do šampionátu vstoupí 18. června v Lipsku proti Portugalsku, další dva zápasy skupiny odehrají v Hamburku proti Gruzii a Turecku.