Vše začalo v osmašedesáté minutě hry. Maďaři rozehrávali přímý kop, proti míči vyběhl skotský brankář Gunn, jenže svým zákrokem tvrdě sestřelil právě Vargu.

Na hřišti zůstali ležet tři hráči, dva z nich se po krátké chvíli zvedli, ale Varga nikoliv. Vážnost situace podtrhovala plachta, která zakrývala dění kolem maďarského hráče. Bylo zřejmé, že půjde o vážné zranění.

Jenže zdravotníci nikde. Teprve téměř po dvou minutách víceméně volným krokem se s nosítky přesunuli směrem k vápnu, kde se mezitím aktéři zápasu pokusili uvést Vargu do stabilizované polohy.

Počínání zdravotníků bylo odměněno pískotem zaplněných tribun a ze židle zvedlo i spolukomentátora České televize Davida Kobylíka. „Nepochopitelné! Šílené! Ta chůze, to bylo jak sváteční pochod. Tady může jít o život. Jsem z toho konsternován, co se mohlo stát,“ čílil se v přímém přenosu.

Na pomoc s nosítky jim přispěchal dokonce i další maďarský hráč Dominik Szoboszlai. Jen aby se jeho kamarádovi dostalo rychlejší pomoci.

Devětadvacetiletého útočníka po dalších několika minutách odnesli na nosítkách. Srdnatě bojující Maďaři nakonec díky gólu z desáté minuty nastavení vyhráli 1:0 a pronikli na třetí místo, které může znamenat postup do osmifinále. Po zápase se pak celý tým vyfotografoval s Vargovým dresem. Tohle vítězství bylo pro něj.

Nyní si celý nejen fotbalový svět přeje jen jedno. Aby s Barnabásem Vargou vše dobře dopadlo. Podle zpráv stanice BBC Sport by měl být ve stabilizovaném stavu v nemocnici.