„Jenom jsem se modlil, aby to nedal,“ glosoval útočník Jan Kysela okamžik, kdy si Leroy Lita vzal míč a rozběhl se proti Zlámalovi.

„Ale hned, jak kopl do míče, věděl jsem, že to jde vedle,“ ulevil si Roman Hubník, kapitán týmu, který se mohl stát smutným hrdinou večera.„To bych byl hrozně smutný. Moc by mě mrzelo, kdybychom tohle utkání prohráli,“ dodal Hubník a doplnil, že pokutový kop byl nařízen naprosto správně. „Jejich hráč se holt trefil krásně. Mně do ruky,“ ušklíbl se.

Pikantní je, že anglický tým je pověstný tím, že penalty speciálně trénují. „Dobře jim tak. Kdyby je netrénovali, třeba by ji teď proměnili,“ prohlásil se svým typickým humorem kouč Ladislav Škorpil.

Zlámal: Střelce jsem nezmátl, ale nevadí

ARNHEM - Uvolněný, rozesmátý, spokojený. Takový byl brankář českých „lvíčat“ Zdeněk Zlámal po utkání s Anglií. Jeho stav mohl být přitom přesně opačný. To kdyby Leroy Lita dvě minuty před koncem utkání proměnil penaltu.

Jakou jste při penaltě volil taktiku? Naznačil jsem, že půjdu doprava, nechával jsem tam i víc místa. Ale pak jsem se rozhodl pro druhou stranu. Litu jsem sice nezmátl, naštěstí se ale trefil vedle.

Kdybyste míč chytil, byl byste hrdinou utkání. Neberete to tak? Bylo úplně jedno, jestli to chytím nebo balon půjde vedle. Důležité je, že jsme odehráli skvělý zápas a zaslouženě získali bod.

Co jste cítil bezprostředně poté, co Hubník nešťastně zahrál ve vápně rukou? Kdybychom utkání prohráli tímhle gólem, bylo by to velké zklamání. Ale nervózní jsem nebyl, docela jsem si věřil. Lita vypadal hodně sebevědomě… Vždycky je to o psychice toho hráče. Někdo mi dá na tréninku pokaždé gól, a v zápase se mu to nepovede. Navíc Lita měl i trochu smůlu, mám pocit, že míč dokonce lehce ťuknul do tyče.