"Jsem rád, že jsem rekord překonal. Ale musím za to poděkovat i spoluhráčům, je to stejně tak jejich úspěch," řekl Messi, pětinásobný vítěz ankety Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu světa. Než povede Jihoameričany v neděli do finále, oslaví ještě páteční 29. narozeniny.

Messi potvrdil, že je v současnosti jasně nejlepším fotbalistou světa

V semifinále Copy byl Messi hlavním strůjcem vítězství Argentiny. Nejenže skóroval z přímého kopu, ale další dvě branky připravil. První pro Lavezziho už po 175 sekundách hry a pak ještě těsně před koncem zápasu pro Higuaína.

Argentina Američany jasně přehrála, ve střelách na branku je porazila 9:0. Kaňkou na zápase pro Messiho a spol. však bylo Lavezziho zranění. V 64. minutě při zpracování míče přepadl zády přes reklamní panel a zlomil si loket.

Ve finále se Argentina utká buď stejně jako loni s Chile, nebo s Kolumbií. Druhé semifinále se bude hrát dnes v noci v Chicagu. "Zasloužíme si to za všechnu tu dobrou práci, kterou jsme za poslední roky odvedli," řekl Messi, který může s Argentinou získat první velký titul. Trofejí individuálních či s Barcelonou má nespočet.