"Nevím, co budu dělat po mistrovství světa. Přemýšlím o tom, co bude dál. Po Kataru ale budu muset spoustu věcí přehodnotit," řekl Messi novinářům po kvalifikačním utkání s Venezuelou, v němž pomohl brankou k výhře 3:0. Argentina má již účast na finálovém turnaji jistou.

Fotbalisté Kanady si po 36 letech zahrají na mistrovství světa.
36 let a dost! V Kanadě propuklo fotbalové šílenství. Kouč splnil, co slíbil

Reprezentační kapitán Messi odešel před sezonou po více než dvaceti letech z Barcelony a podepsal dvouletou smlouvu s Paris St. Germain. Jeho tým je sice v čele francouzské soutěže, v Lize mistrů ale vypadl už v osmifinále s Realem Madrid.

Messi vstřelil ve 159 zápasech v argentinské reprezentaci 81 branek a minulý rok získal s týmem svůj první triumf na Copě América. "Pokaždé, když se vrátím do Argentiny, jsem za to všechno vděčný. Doufejme, že nám to dál půjde co nejlépe. Po mistrovství světa se ale určitě hodně věcí změní," řekl Messi.

Legendární Lionel Messi získal již sedmý Zlatý míč.
Sedm tváří krále Lionela. Aneb jak si Messi podmanil anketu Zlatého míče

Na jeho slova reagoval trenér Argentiny Lionel Scaloni, podle kterého by si fanoušci měli Messiho hry užívat, dokud mohou. "Nikdo neví, co se může v budoucnu stát. Takový je život, stárneme a je to normální. Proč si ale neužívat to dobré, co je tady a teď? Je zbytečné přemýšlet o tom, co bude po mistrovství světa," prohlásil Scaloni.