Výsledek matematicko-fotbalové rovnice je jasný a vzhledem karbitráži proti němu vedené nekompromisní. První známá: Petr Mikolanda jako hráč Viktorie Žižkov odešel vlétě 2005na roční hostování do anglického West Hamu. Druhá známá: po roce se vrátil, ale upřednostnil Mladou Boleslav, za což mu arbitráž ČMFS zakázala činnost a udělila pokutu. Arovnítko: dluh Mikolandy Viktorii Žižkov činí osm milionůkorun.

Mezitím ale musel sfotbalem praštit pro vážné onemocnění ledvin. „Ty peníze jsem dlužil už od začátku, protože jsem upřednostnil Boleslav, přičemž jsem byl papírově vázaný na Žižkově. To netajím. Nyní je to vjednání mezi majitelem Viktorky panem Vinšem a mnou,“ řekl ke svému případu bývalýhráč.

„Ano, Petr Mikolanda nám dluží osm milionů korun, a to je dané. Tak zní výsledek arbitráže a rozhodnutí ČMFS,“ potvrdil viceprezident klubu Michal Kucián.

Paradoxní je ovšem, že po předčasně ukončené kariéře se Mikolanda na Žižkov vrátil a trénuje zde pěti, šesti a sedmileté žáčky a rovněž starší žáky. „To je vlastně teď moje zaměstnání. Ale nejde onějaký střet zájmů. Pan Vinš je kvalitní obchodník a dobrý člověk. Má kolem sebe lidi, kteří fotbalu rozumí. Vůbec necítím ve svém okolí vůči sobě jakoukoli zášť,“ uvedl Mikolanda.

„Poté, co se na něj Boleslav úplně vykašlala, my mu vjeho těžké životní situaci vyšli vstříc. Ale to, že unás trénuje mládež, nic nemění na tom, že dluží osm milionů,“ dodal Kucián.

 

Vizitka Petra Mikolandy

Kariéra: Jako žák začínal vMotorletu, pak hostoval ve Slavii. Na čas se zase vrátil do mateřského Motorletu a opět zamířil na hostování do Slavie. Vroce 2003přestoupil na Žižkov, odkud vlétě 2005šel na roční hostování do West Hamu. Vtýmu se neprosadil a hostoval vtřetiligových Northampton Townu a Swindon Townu a také ve čtvrtiligovém Rushden and Diamonds. Vlétě 2006se upsal Mladé Boleslavi, onecelý rok později mu nalezli zánět na obou ledvinách.

Přezdívka: Miki, vAnglii Big Pete (jako Petr Čech– Mikolanda meří 194cm)

Kuriozita: po internetu koluje nejhezčí gól ze sezony 2005/06, jehož je autorem. „Náš gólman vykopl míč, na půlce mě trefil do brady a já ho hned zoleje napral na bránu,“ smějese.

Citát, který ho zaujal: „Pánbůh věděl, proč Angličany dal na ostrov.“ Autorem je Tomáš Řepka. „Člověk je občas nepochopil,“ dodává Mikolanda.