Ačkoliv se ve středu opět roztočil kolotoč osmifinálových zápasů prestižní Ligy mistrů, nejvyšší italská fotbalová liga měla na programu dva zápasy. Do Fiorentiny zavítal k dohrávce 17. kola milánský AC, v druhém dnešním utkání se střetlo Cagliari s Udine.

Fotbalisté AC Milán nepřipustili další ztrátu na vedoucí Inter a ve středu dokázali otočit dvěma góly v závěrečné desetiminutovce duelu s Fiorentinou.

Milán prohrával již od 14. minuty, kdy gólmana Abbiatiho přelstil bývalý hráč AC Gilardino. Vyrovnání se hosté dočkali až devět minut před koncem řádné hrací doby. Úspěch slavila spolupráce Ronaldinha se střídajícím střelcem Huntelaarem.

Vítězství pak zajistil milánskému celku v druhé minutě nastavení brazilský útočník Pato, který zužitkoval centr řádícího Ronaldinha.

Na trávník se dostal v dresu AC i Marek Jankulovski, který v 65. minutě vystřídal Boneru.

Milán se díky vítězství 2:1 dostal na druhé místo tabulky a na vedoucí Inter ztrácí čtyři body.

Po druhém středečním utkání se mohlo Cagliari posunout na čtvrté místo, jenže s trápícím se Udine prohrálo 1:2. Vydařenou premiéru na lavičce Udine tak prožil kouč Pasquale Marino, který nahradil odvolaného Gianniho De Biasiho.

O vítěznou branku se postaral v 70. minutě Di Natale a s 18. góly v letošní sezoně tak potvrdil pozici nejlepšího střelce nejvyšší italské ligy.

ITÁLIE, dohrávka 17. kola:

Fiorentina - AC Milán 1:2 (14. Gilardino - 81. Huntelaar, 90.+2 Pato), Udine - Cagliari 2:1 (68. Sánchez, 70. Di Natale - 3. Jeda).

Pořadí: 1. Inter Milán 25 zápasů/55 bodů, 2. AC Milán 25/51, 3. AS Řím 25/50, 4. Juventus Turín 25/41, 5. Neapol 25/40, 6. Palermo 25/40.