Milion sem, milion tam. Tak vypadala aktivita šéfů z Edenu. Pomyslnou tečkou za mimořádnými útratami byl obchod s Trenčínem: za rodáka z Alkmaaru (reprezentujícího Curacao) dali 32 milionů korun. „Doufám, že budu střílet góly i za Slavii," říkal těsně po svém příchodu.

A jak se situace vybarvila po dvou měsících? Žádná sláva… Už první mač leccos napověděl. Výkon proti Tallinnu nebyl ideální, ale postupový gól mu nikdo neupře. A potom? Velkou kritiku ze strany veřejnosti dokázaly utlumit branky proti Zlínu a v Jihlavě, kde v obou případech zachránil bod.

Problém s kondicí

Zlomový moment přišel po vyhazovu kouče Dušana Uhrina. Nový trenér Jaroslav Šilhavý ví, že rychlík má „mouchy". „Je jasné, že někteří hráči nebyli levní, ale pokud nepodají odpovídající výkon, nemám problém je posadit," vzkázal.

Důkaz? Kessel šel ze hřiště o pauze utkání s Libercem (1:0). „Hodně od něho čekáme. Přišel jako hvězda, ale má problém s kondicí," uvedl Šilhavý před derby.

V Edenu věří, že se zlepší

Nezatracuje ho, nicméně výroky hovoří jasně. „Zatím nejsem spokojený, snad půjde nahoru. Věřím, že až se jeho kondice zlepší, ukáže své kvality," líčí kouč s nadějí ve tváři.

„GVK" nastupuje jako pravý ofenzivní záložník. Na Slovensku však tuto pozici střídal umí to i v roli klasického hrotového útočníka. „Jenže on udělá pět sprintů a nemůže. Hráč jeho kvalit musí být komplexní," řekl trenér.

Objeví se tedy na Letné? Možná. Ale je to rébus jako v případě jiné posily Dušana Šventa. Jenže ten má zdravotní potíže.

Čtěte také: Bitva o Prahu se blíží! Tady je 5 třaskavých otázek před derby