Petr Čech, brankářská legenda nad jiné, přitom vždy říkal: „Dobrý gólman chybuje maximálně jednou za osm až deset utkání.“

Naposledy ve 4. předkole s Legií vyrazil a nevyrazil z brány a inkasoval. Český mistr nakonec uhrál doma pouze remízu 2:2 a průnik do základní skupiny druhého nejlákavějšího kontinentálního poháru bude ještě pořádně složitý. Za týden bude muset ve Varšavě vyhrát.

Alexander Bah se raduje z gólu proti Legii Varšava.
Měli jsme vyhrát, mrzelo Baha. V odvetě prý musejí být slávisté chytřejší

Kolář měl na výsledku zásadní – a pohříchu negativní – zásluhu.

„Snažíme se s ním všichni pracovat, aby dostal zpátky sebedůvěru. Každý dělá chyby, to je fotbal, my ho ale potřebujeme zpátky v té sebedůvěře, kterou měl,“ pronesl trenér Jindřich Trpišovský.

Ano, sebejistotou byl Kolář pověstný. V rozehrávce především, ale i při těžkých zákrocích. Díky ní se na jaře až neuvěřitelně vzpamatoval po děsivém útoku soupeře při zápase s Glasgow Rangers. Od něj nosí helmu v Čechově stylu.

Slavia v předkole LM prohrála na hřišti Ferencvárose.
Kolářova os(t)udná minela znamená drsnou komplikaci. Slavia padla v Budapešti

Zajímavé je, že na jaře po návratu zářil, ale po letní pauze zapadl do průměru. Tam přitom nepatří, vždyť Slavia ho před časem mohla prodat za necelých 300 milionů korun.

„Ondra trénuje normálně s týmem, stále ho ale provázejí problémy z toho zákroku. V létě dostal míčem do hlavy a týden pořádně netrénoval. Kdyby teď ale nebyl stoprocentně připravený, tak ho do zápasu nepouštíme,“ řekl Trpišovský.

Brankář pražské Slavie Ondřej Kolář
Slavii šokoval kiks Koláře. Sundejte ho z hrušky, zlobí se sešívaní fanoušci

Změna se přitom nabízí. Slavia koupila z Olomouce Aleše Mandouse, jenž Koláře vystřídal v nominaci pro mistrovství Evropy.

„Fakt vypadá skvěle, je ještě lepší, než jsem myslel,“ uznal Trpišovský.

Mandous šanci dostane, zřejmě to však nebude do odvety s Legií.