Jednadvacítka na podzim doma porazila Maltu 4:1 a dvakrát se tehdy prosadil Patrik Schick. Útočník Bohemians 1905 je ve formě i teď a v pátek v Uherském Hradišti se dvěma zásahy podílel na výhře 2:1 nad Lotyšskem. Celkem už dal Schick v kvalifikaci pět branek. Lepší jsou pouze Rakušan Michael Gregoritsch (9) a Nizozemec Vincent Janssen se Španělem Gerardem Deulofeuem (oba 6).

S týmem naopak neodcestoval Lukáš Juliš, kterého vyřadily menší zdravotní potíže. Trenér Lavička proto místo sparťanského útočníka dodatečně povolal Stanislava Klobásu z Mladé Boleslavi. Ten zatím za jednadvacítku odehrál tři zápasy a dal jeden gól.

Český tým v dosavadním průběhu kvalifikace čtyřikrát vyhrál a dvakrát remizoval a se 14 body mu patří první místo v tabulce. O dva body zpět je druhá Belgie, má však jedno utkání k dobru. Malta, která už čtyři zápasy nevyhrála a třikrát za sebou neskórovala, je s bilancí jedné výhry, dvou remíz a tří proher čtvrtá.

Na šampionát, jenž příští rok v červnu přivítá Polsko, postoupí přímo pouze vítězové devíti kvalifikačních skupin. Čtyři nejlepší celky z druhých míst se v baráži utkají o dvě zbývající místa.