Pokud ve zbylých třech zápasech Viktoria získá alespoň čtyři body, bez ohledu na výsledky Slavie bude slavit titul.

Co bylo příčinou porážky ve šlágru se Slavií?
Stačilo uhrát bod, a mohli jsme slavit. Bohužel naším výkonem a předvedenou hrou jsme si nezasloužili možná ani tu remízu. Dnešní zápas je velké zklamání a ponaučení do dalších utkání, že takhle tedy ne. Zápas nám prohrálo nedostatečné nasazení a bojovnost. Slavia byla hladovější za vítězstvím a zaslouženě vyhrála. Od první minuty na nás vlétla, dala gól ze standardky, což jim pomohlo, a celý zápas byla agresivnější a důraznější.

Fotbalové utkání HET ligy mezi celky SK Slavia Praha a FC Viktoria Plzeň 5. května v Praze. Jan Kopic vs. Miroslav Stoch.
Mistrovské oslavy se odkládají. Plzeň padla se Slavií

Proč o titul bojující Viktoria nebyla motivovanější než pražská Slavia?
Těžko říct. Kdybych to věděl, tak teď máme patnáctibodový náskok a slavili bychom už dvě tři kola zpět. Není jednoduché hrát s velkým náskokem, protože pak možná přijde uspokojení. Doufám, že si ze zápasu na Slavii vezmeme ponaučení a že zbývající dva domácí zápasy vyhrajeme a budeme slavit titul. Uvidíme, Slavia teď jede ven na Duklu a pak má doma silný Jablonec.

V posledních kolech se Viktoria znovu začala výkonnostně zvedat a po zaváhání Slavie se Zlínem a se Slováckem váš náskok opět začal narůstat. Před šlágrem v Praze byl devítibodový. Ocitli jste se teď opět v krizi?
Odehráli jsme dobrá utkání v Brně, s Karvinou a 70 minut se Spartou, ale na Slavii, která neměla co ztratit, jsme to naší předvedenou hrou bohužel nezvládli.

Rozhodčí Franěk využil ve třech případech konzultaci s videorozhodčím. Poprvé pro potvrzení faulu Havla v šestnáctce na Sýkoru, podruhé při neuznaném gólu Plzně z ofsajdu a naposledy po zákroku Limberského na Stocha. Co soudíte o videu ve fotbale?
Myslím si, že když už video, tak by mělo být na všech stadionech a ne jen na jednotlivé zápasy. Jeden zápas to ovlivní, další ne. Rozhodčí využíval video často, což vedlo ke zdržování. Když jsme snížili na 1:2, cítili jsme, že bychom zápas mohli zvládnout, ale video ukázalo, že šlo o drobný ofsajd. Takže to nebylo 1:2, ale pořád 0:2 a z chvilkové euforie jsme zase spadli na zem. Bylo to až moc.

Fotbalové utkání HET ligy mezi celky SK Slavia Praha a FC Viktoria Plzeň 5. května v Praze. Pavel Vrba.
Kouč Vrba po nezdaru Plzně: Slavia byla lepší, hladovější