Viktoria byla v mistrovské části play off Ligy mistrů mezi pěti nasazenými celky a vyhnula se tak papírově silnějším soupeřům.

Výsledek losování přijali v klubu ze západu Čech s úlevou. Všem se vyplnilo přání, že nemusí cestovat do dalekého Kazachstánu k utkání s tamním mistrem Karagandou. „Hodně se mi ulevilo, když nám los nepřisoudil Karagandu. Dlouhé cestování by bylo velký problém," svěřil se krátce po losování kapitán Viktorie Pavel Horváth.

Spokojen s losem je i trenér Viktorie Pavel Vrba, který si kvůli fanouškům přál blízké destinace, Vídeň nebo Maribor. „Není to tak daleko a věřím, že nás v Mariboru podpoří velký počet našich příznivců," prohlásil trenér Pavel Vrba.

Také on byl rád, že jeho tým v play off nenarazí na Karagandu. „Ne, že bychom se jí báli po sportovní stránce, ale obavy jsme měli z dlouhého cestování. Jinak co se týká celé pětice možných soupeřů, podle mne se jedná o mužstva na přibližně stejné úrovni," dodal trenér Viktorie Pavel Vrba.

Slovinský celek vyřadil ve 3. předkole silný tým APOEL Nikósie, loňského čtvrtfinalistu Ligy mistrů. Maribor vyhrál slovinskou ligu v posledních třech sezonách a celkem už nasbíral jedenáct titulů. V kádru má zahraniční fotbalisty, například jednoho Francouze nebo dva Brazilce. Jeden z nich, útočník Marcos Tavares, je kapitánem mužstva.

V nemistrovské části dojde na souboj dvou českých reprezentantů, Michal Kadlec z Fenerbahce Istanbul vyzve Tomáše Rosického a jeho Arsenal. Další krajánek Tomáš Jun narazí se svou Austrií Vídeň na Dinamo Záhřeb.

Los čtvrtého předkola fotbalové Ligy mistrů (20. a 21. srpna - odvety 27. a 28. srpna):

Mistrovská část:
Viktoria Plzeň - Maribor, Dinamo Záhřeb - Austria Vídeň, Ludogorec Razgrad - Basilej, Šachťor Karaganda - Celtic Glasgow, Steaua Bukurešť - Legia Varšava.

Nemistrovská část:
Lyon - San Sebastian, Schalke - Metalist Charkov, Pacos Ferreira - Zenit Petrohrad, PSV Eindhoven - AC Milán, Fenerbahce - Arsenal.

Fotbalisté Plzně se ve 4. předkole Ligy mistrů utkají o postup do základní skupuny se slovinským Mariborem.