Jsou jimi PSV Eindhoven v Nizozemsku, Rapid Vídeň v Rakousku a Wisla Krakov v Polsku.

Hráči Eindhovenu se mohli z titulu radovat po vítězství v závěrečném 34. kole v Arnhemu. Brankou Danka Lazoviče porazili místní Vitesse 1:0. Pro PSV to byl dvacátý první titul v histori. Znamená také přímý postup do Ligy mistrů. To Ajax Amsterdam, který za svým rivalem z Eindhovenu zaostal o tři body, bude muset o účast v milionářské klubové soutěži ještě bojovat v baráži s dalšími třemi týmy tabulky.

„Na naše hráče byl před zápasem vyvíjen silný tlak, ale ustáli jsme to. Myslím, že jsme si titul rozhodně zasloužili,“ pochvaloval si na stránkách PSV jeho trenér Sef Vergoossen.

V Belgii o mistrovských vavřínech rozhodl přímý souboj dvou největších rivalů. V něm porazil Standard Lutych druhé mužstvo v tabulce, Anderlecht Brusel, 2:0. Tři kola před koncem tak má Lutych nedostižný desetibodový náskok. Pro Standard se jedná o devátý titul mistrů Belgie, poslední ovšem klub získal před pětadvaceti lety.

V Rakousku zbývá dohrát do konce nejvyšší soutěže ještě jedno kolo, ale titul už má jistý Rapid Vídeň. V neděli jednoznačně pokořil Altach 3:0 a připsal si tak na své konto již třicátý druhý mistrovský titul v dějinách klubu. Na druhém místě tabulky skončil Salcburk, jenž ovšem v přímé jarní konfrontaci obou celků Rapidu podlehl ostudně vysoko 0:7.

V Polsku si svůj jedenáctý promát zajistila Wisla Krakov dokonce již čtyři kola před koncem ročníku. Jedná se o čtvrtý titul Wisly v posledních šesti letech.

Arbitrážní soud rozhodl, Olympiakos je mistrem Řecka

Poslední legální překážky, které bránily fotbalistům Olympiakosu Pireus v oslavách řeckého mistrovského titulu, v pondělí padly. Sportovní arbitrážní soud (CAS) v Lausanne totiž zamítl odvolání klubu Apollon Kalamaria, který protestoval proti své únorové kontumační prohře právě s Olympiakosem.

Řecká fotbalová federace (EPO) tehdy rozhodla, že jeden z hráčů Kalamarie nastoupil neoprávněně. Proto zápas, jenž skončil na hřišti 1:0 pro Kalamarii, kontumovala ve prospěch Olympiakosu. Ten získal po víkendovém posledním kole řecké ligy o dva body víc než druhé AEK Athény. Protože se však Kalamaria proti rozhodnutí EPO odvolala, nebylo jasné, zda Olympiakos o tři body za kontumaci nepřijde a zda titul nezíská AEK.

V pondělí tedy mohl Olympiakos začít slavit svůj jedenáctý titul v posledních dvanácti letech.

Zároveň to ale znamená, že Evropu s největší pravděpodobností opustí brazilský internacionál a v poslední době hráč AEK Athény Rivaldo. Ten se dal slyšet, že pokud titul opravdu bude uznán Olympiakosu, opustí Řecko a vrátí se do Jižní Ameriky.

„Pravděpodobně se vrátím do Brazílie a zakončím tam svou kariéru,“ citovala agentura Reuters slova mistra světa z roku 2002.