Třeba v tom, zda uvidíme zase Spartu, Slavii či Plzeň (u dalších je to prakticky nemožné) v načančané Lize mistrů. Jenže realita této sezony je velmi špatná, český koeficient upadá. Světlé zítřky mizí. Uvidí se, zda to změní čtvrtek, kdy se hraje další kolo Evropské ligy. 

Potíž je, že všichni čeští zástupci půjdou do zápasů oslabeni. A to velmi výrazně.

SLAVIA

Úřadující mistr hraje znovu doma, od 18.55 vyzve francouzskou Nice. Minulý týden zdolal supersilný Leverkusen, to bylo po facce s izraelskou Beer Ševou minimálně povzbuzující.

Proti Francouzům však nemůže postavit trenér Jindřich Trpišovský zásadní trio hráčů. Kvůli covidu jsou mimo elitní stoper Ondřej Kúdela, kapitán Jan Bořil a reprezentant Lukáš Provod.

Měl by to být problém?

Ale aby toho nebylo málo včerejší testy odhalily další tři nakažené. Jde o dva hráče a jednoho člena širšího realizačního týmu. Mužstvo tak doplnili fotbalisté z B-týmu.

SPARTA

Schází jednička Milan Heča, do brány půjde Florin Nita, který nastoupil v lize naposledy v červenci. Ale tady by neměl být problém.

Spíše se Letenští musí na stadionu slavného Celtiku Glasgow (od 21 hodin) snažit zamezit díru po zraněném Adamu Hložkovi či střelci Liboru Kozákovi.

Dobrá zpráva tu však je: ve výpravě je dlouhé měsíce zraněný obránce Dávid Hancko.

Celkem chybí trenérovi Václavu Kotalovi sedm borců. Přesto Sparta myslí po dvou těžkých porážkách na úspěch. Nic jiného jí ostatně nezbývá, chce-li si uchovat reálné naděje na postup do další fáze.

LIBEREC

Slovan je před duelem v Hoffenheimu (21 hodin) asi v nejhorší situaci. Mimo je šest hráčů základní sestavy a také prakticky celý realizační tým. K dispozici nejsou asistenti, hlavní trenér Pavel Hoftych zůstal sám.

„Je to hodně atypická situace, ale taková je doba. Potýká se s tím víc mančaftů,“ nevymlouval se Hoftych.

Do sestavy nemůže nasadit například brankářskou jedničku Filipa Nguyena či střelce Júsufa Hilála.