"Vzhledem k jeho technice i síle v soubojích a při očekávané dlouhodobé neschopnosti zraněného Jakuba Rady jsem velmi rád, že jsme jej do Mladé Boleslavi získali," uvedl na webu Středočechů prezident klubu Josef Dufek. Rada se zranil v srpnovém ligovém zápase právě s Hradcem Králové a po operaci přetrženého zkříženého vazu v koleně bude mimo až do konce ročníku.

Pětadvacetiletý slávistický odchovanec Mareš v Hradci působil dva roky, předtím hrával za Žižkov a na hostováních ve Vlašimi a Hlučíně. V nejvyšší soutěži dohromady zasáhl do 26 utkání a vstřelil dvě branky.

"Chtěl bych se ve své kariéře posunout dál, proto jsem přijal nabídku Mladé Boleslavi. Je to zároveň výzva, kterou si každý hráč chce vyzkoušet," uvedl v tiskové zprávě Mareš, který dříve hrával na kraji obrany.

Polom opouští Mladou Boleslav po jednom roce, během něhož se i kvůli zraněním nedokázal prosadit do základní sestavy. Čtyřiadvacetiletý odchovanec Sparty jednu sezonu hostoval v Dukle. Dohromady Polom v první lize nasbíral 35 zápasů a dal tři góly.