Trenér Realu Madrid José Mourinho nepotrestá svého svěřence Pepeho za šlápnutí na ruku Lionelu Messimu ve středečním utkání Španělského poháru proti Barceloně. Portugalský kouč se spokojil s tvrzením svého krajana, že nejlepšímu fotbalistovi světa neublížil úmyslně.

"S hráčem jsem mluvil a to stačí," uvedl Mourinho na dnešní tiskové konferenci před nedělním ligovým zápasem proti Bilbau.

Portugalský obránce Pepe den po úvodním utkání čtvrtfinále poháru, které Real prohrál 1:2, zveřejnil na oficiálním webu Realu krátké prohlášení. Uvedl, že sedícímu Messimu šlápl v druhém poločase na ruku neúmyslně a požádal Argentince o prominutí.

Mourinho na otázky ohledně svého problematického svěřence, jenž je svým agresivním chováním na trávníku známý, odpovídal podrážděně. "Už o tom nebudu mluvit! Je to únavné!" zlobil se trenér. "Jestli chcete nazvat Pepeho lhářem, je to vaše právo, ale pak musíte nést důsledky. Udělejte to a pak se vyrovnejte s tím, co přijde," vyzval Mourinho novináře.

Případ považuje za uzavřený i trenér Barcelony Pep Guardiola. "Když říká, že to bylo neúmyslné, pak to bylo neúmyslné," řekl dnes kouč španělských mistrů, kteří hrají v neděli v Málaze.