Připustil to v dnešním čtyřstránkovém rozhovoru pro španělský sportovní deník Marca a svou práci pro klub označil za "hodnou zápisu do dějin". Podle Mourinha je Chelsea v podobné situaci jako před časem Real Madrid. V Chelsea pociťuje nedostatek klidu na práci podobný tomu, který podle něj předcházel i úpadku španělského velkoklubu. Nepřímo tak kritizoval zásahy majitele Romana Abramoviče do fungování klubu, čímž by mohl ještě zhoršit už tak napjaté vzájemné vztahy.

"V Manchesteru je klid, Arsenal sice letos nevyhraje zhola nic, a přesto mu dají pokoj. To samé v Liverpoolu," postěžoval si Mourinho s tím, že jeho mužstvo je naopak pod velkým tlakem. "Spočítal jsem si, že za poslední rok se mluví už o třináctém jménu, které by mě mělo nahradit. To se dá překonat jen tehdy, když táhne celý klub za jeden provaz," dodal.

Vyzdvihl to, čeho s Chelsea dosáhl. "Za uplynulé tři sezony jsem pro Chelsea udělal tolik práce, že je to hodno zápisu do historie, a letošní sezona je ze všech nejlepší. Je neuvěřitelné, co všechno jsme museli překonat. Čech má za sebou dvě operace, dvě vážná zranění poslala na operační stůl i Terryho. To samé Robben a Essien. A přesto: podívejte, kde teď jsme. Máme Ligový pohár, jsme v semifinále Ligy mistrů a Anglického poháru, navíc máme šanci vyhrát i Premier League," vypočítal Mourinho.

Navzdory úspěchům by ale mohl odejít. V lednu mu klub odmítl dát peníze na další přestupy, přitom polovinu rozpočtu na nákupy už v létě spolykal příchod Abramovičova oblíbence Andreje Ševčenka. Mourinho sice stále trvá na dodržení smlouvy, už ale připustil možnost odchodu. "Mám smlouvu až do roku 2010 a v Chelsea chci vydržet až do jejího konce," řekl.

Již dříve se ale nechal slyšet, že "buď v klubu zůstane, nebo odejde jako milionář". Pokud by skončil, rád by ještě někdy trénoval v Anglii, ne však nyní. "Kdybych musel klub opustit, ať už proto, že se s někým nemám rád, nebo z jakéhokoli jiného důvodu, tak bych rád trénoval někde v Evropě. Anglický fotbal mám sice rád a rád bych se k němu poté vrátil, ale ne hned. Jít přímo z Chelsea do jiného anglického klubu by bylo hodně divné," řekl deníku Mourinho.

Mohl by jít i do Realu Madrid. Když se ho španělští novináři na tuto možnost zeptali, odpověděl, že "by to pro něj byla velká pocta". Navíc se mu dostalo přívlastku "antibarcelonský trenér, který vidí v bílé".