"Historie nám říká, že titul v historii anglické ligy neobhájilo moc týmů," odpověděl Mourinho na tiskové konferenci před utkáním s Leicesterem, jestli může sobotní soupeř United opět vyhrát Premier League. "Povedlo se to Manchesteru United a také jednomu týmu, který vedl nejhorší trenér v historii fotbalu," připomněl své dva triumfy s Chelsea z let 2005 a 2006.

Mourinho tak navázal na vystoupení po středeční pohárové výhře 3:1 nad Northamptonem, díky které United ukončili třízápasovou sérii porážek. V anglické lize totiž nestačili na City, poté v Evropské lize podlehli Feyenoordu a pak opět v Premier League Watfordu.

Mourinhovi vadí kritika hráčů

"Máme za sebou špatný týden. Vím, že svět je plný Einsteinů, a vím, že se snaží vymazat šestnáct let mojí kariéry a že se snaží vymazat slavnou historii United," prohlásil bývalý kouč Realu Madrid, Porta nebo Interu Milán, kterému nevadí, když média kritizují jeho, ale hráče. "Já jsem šťastný člověk, nic mě nenaštve," uvedl. "Vadí mi však, když kritizují hráče, protože se je snažím chránit," dodal.

"Ale je to mimo moji moc. Einsteinové potřebují vydělávat peníze, ale nemůžou trénovat, nemůžou sedět na lavičce. Ale můžou mluvit, psát a kritizovat práci ostatních," přidal Mourinho. "Já jsem však slušný člověk a proč bych měl dávat Einsteinům další munici," prohlásil.

Také čtěte: Manchester United ukočil černou sérii, v osmifinále poháru je i City