Na nízkém zájmu se podepsalo především to, že stejně jako Spartě ani Interu už v závěrečném kole o nic nejde. Zatímco Pražané si s předstihem zajistili první místo a postup do play off, domácí mají smutnou jistotu posledního místa. "Zamrzí to, ale dalo se to očekávat," řekl na tiskové konferenci stoper Mario Holek.

"Nejsme tak atraktivní soupeř, abychom vyprodali San Siro," dodal s tím, že jinak mu však rozhodně nevadí, že v duelu s italským velkoklubem už o nic nepůjde. "Tlak by měl jít stranou a měli bychom být uvolněnější, než kdybychom tady honili nějaký výsledek," přidal.

Pro Spartu jde o svátek

Sparta si zajistila postup vítězstvím nad Southamptonem, díky kterému natáhla sérii výher v Evropské lize na čtyři. Ve třech posledních utkáních navíc nedostala ani gól. "Je to znát, atmosféra je uvolněná a cestovali jsme si to sem užít. Zápas bereme jako svátek. Je to poslední zápas v kalendářním roce, před Vánocema a dovolenou," uvedl Holek.

Inter proti Spartě povede trenér Stefano Pioli, který na letenský celek nemá nejlepší vzpomínky. V minulém ročníku Evropské ligy totiž s Laziem Řím vypadl v osmifinále po remíze 1:1 a domácí prohře 0:3 právě se Spartou. "Samozřejmě víme, že dřív trénoval Lazio. Takže o nás může mít větší obrázek a podle toho se na nás připravit," řekl Holek.

TAKÉ ČTĚTE: Zapomeňte na nákupy. Sparta si letí do Milána pro další cenné vítězství!