"Dostali jsme se do situace, kdy nejsme příliš spokojeni s tím, co tým předvádí. Zemanova práce je v určitých aspektech uspokojivá, ale je zjevné, že tu jsou i méně pozitivní věci," řekl dnes italským médiím Sabatini.

"Musíme se zamyslet nad tím, jestli má cenu zvažovat výměnu trenéra, i když jen velmi okrajově. Trenér totiž pracuje dobře a navzdory všemu jsme šťastní," dodal sportovní ředitel Říma.

Pětašedesátiletý český rodák Zeman se vrátil na lavičku AS v létě po úspěšném působení v druholigové Pescaře, kterou dovedl do nejvyšší soutěže. V Římě navázal na své angažmá z let 1997-1999 a týmu znovu naordinoval svůj pověstný ofenzivní styl. Jeho svěřenci jsou se skóre 47:38 nejlépe střílejícím týmem v lize, zároveň však mají právě po Pescaře druhou nejhorší obranu.

Sám kouč na dotaz, zda si myslí, že u mužstva zůstane do konce sezony, reagoval podrážděně. "To je ale hloupá otázka. Už jste někdy viděli kouče, který si může být něčím jistý? Jsem každopádně klubu stále k dispozici," uvedl bývalý trenér Parmy, Lazia, Neapole, Lecce, Fenerbahce či Crvené Zvezdy Bělehrad.