Naděje na postup žije. Liberec v Evropské lize smetl Karabach 3:0

Liberec /FOTOGALERIE/ - Fotbalisté Liberce porazili doma Karabach nečekaně hladce 3:0 a v 5. kole základní skupiny Evropské ligy si připsali první výhru. Skóre otevřel v 11. minutě Egon Vůch a první vítězství Slovanu po pěti soutěžních zápasech pojistil po pauze Nikolaj Komličenko, který v 57. minutě proměnil penaltu a za šest minut se trefil podruhé.

24.11.2016 AKTUALIZOVÁNO 24.11.2016

Egon Vůch (v modrém) se raduje z prvního libereckého gólu.Foto: Jaroslav Appeltauer

Slovan částečně napravil víkendovou ligovou porážku 0:3 v Jablonci a před závěrečným utkáním ve skupině Evropské ligy na půdě PAOK Soluň 8. prosince udržel naději na postup. K účasti v jarních bojích potřebuje Liberec v Řecku zvítězit a zároveň musí doufat, že Karabach doma prohraje s lídrem tabulky Fiorentinou.

"Je to pro nás obrovské plus, že nejedeme do Soluně v uvozovkách jen na výlet a hrát o peníze, ale i o sportovní úspěch. Před skupinou jsme si přáli, abychom v posledním kole měli šanci postoupit. To se nám splnilo a vážíme si toho," uvedl liberecký kouč Jindřich Trpišovský.

Po prohraném derby v Jablonci na pěti místech obměnil základní sestavu. Ze zdravotních důvodů chyběli Sýkora, Baroš a Latka, jen na lavičce začali Bartl s Navrátilem. Coufal opět musel na stopera a na pravém beku místo něj hrál Karafiát.

"Udělali jsme takovou slabou náplast za derby v Jablonci, které se nám hrubě nepovedlo. Mělo to jednu výhodu, že to nemohlo být horší. Hráči si po Jablonci vyříkali určité věci a vyčistilo se ovzduší," řekl Trpišovský.

Opět povedený start

V úvodním utkání skupiny na půdě Karabachu dal Sýkora v jedenácté sekundě nejrychlejší gól historie Evropské ligy a povedený úvod prožil Liberec i v domácí odvetě. Bartošák měl na levé straně dost času na to, aby přesně zacentroval a Vůch netradičně hlavou poslal míč na zadní tyč do sítě. Slovan dal gól po 300 minutách, naopak Karabach inkasoval po dlouhých 717 minutách.

"Všichni víme, že od Admiry jsem se netrefil a ty zápasy nebyly úplně podle mých představ. Byl jsem z toho sám vyřízený, mělo to dopad na celý tým. Jsem jeden z těch, který by měl góly dávat a připravovat. Za pět minut dvanáct jsme zabrali, možná za dvě," mínil Vůch.

Hosté mohli v 19. minutě vyrovnat, Muarema však v úniku vychytal brankář Dúbravka. "Je to vždy o klíčových momentech utkání. Dnes šly pro nás, v sobotu proti nám," mínil Trpišovský.

Ve 34. minutě naopak jen pár centimetrů dělilo domácí od druhé trefy, Folprecht poslal dorážku do tyče. V nadějné pozici pak Pokorný hlavičkoval jen do středu branky.

Dvě trefy Komličenka

V 56. minutě už Liberec zvýšil. Komličenka ve vápně stáhl k zemi Medveděv a sám faulovaný hráč domácích poslal z penalty míč bombou nekompromisně pod břevno. Hned za dalších sedm minut se ruský útočník radoval znovu, když zblízka umístil do branky Vůchovu přihrávku ze strany.

Liberec dal v dnešním utkání tolik gólů jako v předešlých šesti soutěžních duelech dohromady a slavil historicky nejvyšší výhru v základní skupině pohárů. I díky tomu, že v nastavení Dúbravka skvěle vyrazil přímý kop. Slovan ve skupině Evropské ligy zvítězil doma po osmi zápasech.

"Jsem rád, že jsme splnili na poslední pokus to, co jsem dva roky sliboval, že se doma pokusíme zvítězit ve skupině. Chtěl bych pochválit hráče, kteří po dlouhé době zase hráli jako zaťatá pěst. Myslím, že to byl jeden z nejlepších výkonů našeho mužstva v sezoně," dodal Trpišovský.

5. kolo Evropské ligy - skupina J:

Slovan Liberec - FK Karabach 3:0 (1:0)
Branky: 57. z pen. a 63. Komličenko, 11. Vůch. Rozhodčí: Johannesson - Nilsson, Culum - Ekberg, Karlsson (všichni Švéd.). ŽK: Komličenko, Breite - Míchel, Medveděv. Diváci: 4942.

Sestavy:
Liberec: Dúbravka - Karafiát, Coufal, Pokorný, Bartošák - Breite, Folprecht - Ekpai, Ševčík (80. Navrátil), Vůch (89. Bláha) - Komličenko (86. Bartl). Trenér: Trpišovský.
Karabach: Šehič - Dašdemirov, Medveděv, Hüsejnov, Agolli - Míchel (52. Ismajilov), Garajev, Richard Almeida - Dani Quintana, Ndlovu, Muarem (60. Reynaldo). Trenér: Gurbanov.

24.11.2016 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Vychovatel 24 000 Kč Vychovatelé (kromě vychovatelů pro osoby se speciálními vzdělávacími potřebami) Vychovatel/ka. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní poměr na dobu určitou, vzdělání POUZE PEDAGOGICKÉHO SMĚRU!!, Pozice vychovatele v rodinné skupině dětského domova. Rozpis služeb je zveřejněn pro zaměstnance v termínu dle ZP. Služby jsou většinou v odpoledních hodinách, víkendové služby 12hod. Je předpoklad, že se pracovní poměr na dobu uričtou změní od 1.1.2020 na dobu neurčitou - podmínkou je úspěšné zapracování., První kontakt na mail: ddboskovice@seznam.cz. Pracoviště: Dětský domov boskovice, příspěvková organizace, Štefanikova, č.p. 2344, 680 01 Boskovice. Informace: Jarmila Štůlová, +420 516 453 030. Gastronomie - Kuchař na Manifesto Market 130 Kč Hledáme kuchaře do stánku Dirty Dog Street Food na vánoční Manifesto Market. Pro správné lidi rádi nabídneme možnost dlouhodobé spolupráce pro přístí rok. Směny: předotvírací příprava: středa 21.11 čtvrtek-neděle 22.11.-23.12., cca 10:00 - 21:00 Stavebnictví - PROJEKTANT VZT 25 000 Kč AZ KLIMA a.s. hledá nové projektanty do naší pobočky Hranice na Moravě. Výroba - Výroba Zámečníci strojů 22 000 Kč Zámečníci strojů ZÁMEČNÍK - SVÁŘEČ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: "ZÁMEČNÍK – SVÁŘEČ", Požadavky:, • Vyučen v oboru, • Platný svářečský průkaz: metoda ZK 141, • Platný svářečský průkaz: metoda ZK 135 – výhodou, • Nástup: Dohodou, • Mzda: Dohodou, • Dvousměnný provoz (ranní směna 6:00 - 14:00 , hod., odpolední směna 14:00 - 22:00 hod.), Nabízíme:, • Zajímavou a tvůrčí práci pro naše zákazníky, • Zázemí stabilní společnosti, • Příspěvek na podnikové stravování, • Příspěvek na penzijní připojištění , • Výkonnostní prémie, • 25 dní dovolené, Nabídky předložte spolu se stručným životopisem osobně, nebo na adresu:, MBG, spol. s r.o., Sadová 2323/4, 789 01 Zábřeh, kontakt: Silvie Vyroubalová , Tel. 583 401 316, e-mail: silvie.vyroubalova@mbg.cz, www.mbg.cz. Pracoviště: Mbg, spol. s r. o., Sadová, č.p. 2323, 789 01 Zábřeh. Informace: Silvie Vyroubalová, +420 583 401 316,737 283 903.

Karolína Elhotová (vpravo).

Pátý zápas, pátá výhra. České basketbalistky postoupily na mistrovství Evropy

Skokan na lyžích Roman Koudelka.

Českým skokanům pomohla diskvalifikace. Na startu sezóny skončili osmí

Fotbalové rozlučky s Deníkem. Sdílejte fotky ze své akce a vyhrajte!

Listopad je měsícem fotbalových rozluček, k nimž neodmyslitelně patří pivo, kořalka a skvělá zábava. Někde si vystačíte s obloženými mísami, jinde pečete sele nebo pořádáte zabíjačky. Podělte se s námi o své zážitky! Sdílejte na facebookovém profilu Sportovního deníku své fotky. Autory nejvtipnějších snímků, které vyberete vy, naši čtenáři, pak odměníme.

Hrozivá nehoda ve formuli 3: Sedmnáctiletá německá pilotka má zlomenou páteř

/VIDEO/ Svět obíhají děsivé záběry nehody ze závodu formule 3 na městském okruhu v asijském Macau. Sedmnáctiletá německá závodnice Sophia Flörschová vyletěla po kolizi s jiným vozem v rychlosti překračující 250 kilometrů za hodinu z trati, přičemž utrpěla poranění páteře. Při incidentu byli zraněni další čtyři lidé.

Lekce maďarštiny pro pokročilé

Karviná /FOTO/ – Házenkáři Karviné prohráli v úvodním utkání 3. kola EHF Cupu s maďarským týmem Balatonfüredi KSE o gól.