Dávám to na úroveň titulu s Plzní,“ byl nadšený kouč Karel Krejčí.

Ano, týmový úspěch je důležitý, ale hlavním posláním tohoto mužstva je „vyrobit“ hráče, kteří se v budoucnu posunou do první reprezentace.
Uznejme, že se to daří: Alex Král, který by ještě měl hrát za Krejčího hochy, je pevným členem základní sestavy, Adam Hložek už se také posunul. Pozvánku na sraz už dostali Michal Sadílek s Davidem Zimou.

Jaroslav Šilhavý
V úzkých dokážeme nemožné, říká Šilhavý po postupu. Chválí charakter hráčů

„Doufám, že tímhle to nekončí, že přijdou ještě lepší roky,“ vykládal obránce David Zima, když se v pondělí připojil k výběru trenéra Jaroslava Šilhavého. On (i Sadílek) jsou z těch, kteří mají největší předpoklady na posun. Kdo další? Gólman Martin Jedlička byl v kvalifikaci oporou. „Pomohl mu přestup na Slovensko,“ řekl bývalý reprezentační brankář Tomáš Poštulka. Ano, v Dunajské Stredě Jedlička vylétl.

Dále jsou tu už zavedená ligová jména jako Pavel Bucha (Plzeň), Ladislav Krejčí (Sparta). Pokud udrží současnou výkonnost, je to otázka času, kdy pozvánka přijde. Pak jsou tu možná překvapení. Sedmnáctiletý sparťan Adam Karabec už ukázal, jaký má talent. Karvinský Tomáš Ostrák po návratu z Německa udivuje ligu drzostí i technikou.

České fotbalové naděje.Zdroj: Deník

Česko - Slovensko
Postup mezi elitu! Čeští fotbalisté zase vyzráli na Slováky