Jako by tyhle dvě fotbalové ikony měly svůj vlastní zápas. Svou vlastní výzvu. Když se v úterý klenot Barcelony Lionel Messi třikrát trefil v Lize mistrů proti Plzni, překonal hranici dvou set branek za katalánský velkoklub.

Jeho úhlavní rival v souboji o nejlepšího fotbalistu planety Cristiano Ronaldo se ale rozhodně nenechal zahanbit. Ve středu dvěma góly porazil Lyon, a připsal si tak sto přesných tref v dresu „Bílého baletu“. A pozor. Stačilo mu na to pouhých sto pět utkání. Neuvěřitelné číslo!

„Za své góly jsem samozřejmě vděčný, ale důležité je, že vyhráváme, a to ať už s mými trefami, nebo bez nich. Smutný či zklamaný nejsem, když neskóruji, ale pouze pokud nevyhrajeme,“ prohlásil Ronaldo.

Znovu je to naháněná s Messim, znovu jsou to v podání obou gólové hody.

Ronaldo nabral nadpozemské tempo

Tak jako v předchozí sezoně. Ovšem tempo, které nyní nabral portugalský snajpr v Realu Madrid, vypadá přímo až nadpozemsky. Střílí góly jako na běžícím pásu. „Nečekal jsem, že nastřílím sto branek takhle brzy. Rád bych poděkoval spoluhráčům a trenéru Mourinhovi, který mi umožňuje vyvíjet se jako hráč i člověk,“ uvedl Ronaldo pro klubový web.

Jeho bilance je skoro nepochopitelná. V téměř každém duelu za „Bílý balet“ se trefil.

I proto Real vede španělskou ligu a po středečním duelu s Lyonem si zajistil postup do osmifinále Ligy mistrů. „Bylo důležité v Lyonu vyhrát a zajistit postup, to jsme také dokázali. Všichni jsme zahráli dobře. Čtyři výhry ve skupině nám zase dodají potřebný klid. Jsme totiž zase o něco více vyspělejší než před rokem, jdeme výkonnostně stále nahoru. Nesmíme ale nic uspěchat, je nutné všechno zvládat s chladnou hlavou,“ řekl chlapík s číslem sedm na dresu.

Real v Lize mistrů ještě neztratil ani bod a je jedním z hlavních favoritů na zisk ušatého poháru. „Všichni chceme na konci sezony dosáhnout něčeho velkého. Tým našel svou rovnováhu, a já věřím, že se nám to podaří. Máme lepší obranu, útočníky ve skvělé formě. Každé další vítězství nás dělá silnější a silnější. Dělám dobrou práci,“ dodal portugalský trenér madridského giganta José Mourinho.