„Potěšilo mě, že máme ve skupině zrovna Plzeň. Ze Slovenska to sem není daleko, přijede se podívat i rodina a kamarádi,“ pronesl včera před novináři slovenský reprezentant, jenž působí v Interu už šestou sezonu. "V Plzni je navíc hodně kluků, které znám z reprezentace. I proto se na zápas velmi těším," zmínil Škriniar asistenta Marka Bakoše, trenéra gólmanů Matůše Kozáčika či útočníka Erika Jirku.

A jak vnímá současnou Viktorii?

„Mají velmi dobré mužstvo, trenér Bílek nastavil dobrý systém. Máme je nastudované. Jsou fyzicky dobře připravení, musíme si dát pozor na dlouhé míče za obranu a eliminovat rychlé protiútoky,“ pokračoval Škriniar v rozboru plzeňské hry.

Inter sice přijel do Plzně povzbuzený ligovou výhrou nad AC Turín, ale předchozí dva zápasy – v Lize mistrů s Bayernem a derby s AC Milán – prohrál.

„Atmosféra v klubu nebyla optimální. Ale sedli jsme si a všechno jsme si vyříkali. Jsem rád, že jsme si v lize spravili chuť. Budeme chtít vyhrát i tady v Plzni,“ vzkázal Škriniar, který už byl před dvěma lety u zápasu milánského velkoklubu s pražskou Slavií. "Znovu očekávám těžký zápas,“ doplnil obránce, jemuž po sezoně končí v milánském Interu smlouva a mluvilo se o zájmu anglických klubů.

"Za poslední tři měsíce se o mně psalo hodně, ale nevyjadřoval jsem se k tomu. A u toho chci zůstat," nechtěl slovenský fotbalista ani v Plzni řešit svoji budoucnost.

Zatímco on odpovídal na dotazy novinářů, spoluhráči vyrazili ještě před ubytováním v hotelu Vienna House na obhlídku trávníku Doosan Areny a pak už na ně čekala večeře.

Dnes vyběhnou kousek od hotelu na trávník plzeňské Doosan Areny.

S jakou náladou se budou vracet domů do Milána?