„Odehráli jsme zatím nejlepší utkání v přípravě. Jsem rád, že naše výkony gradují a jdeme cestou, kterou bychom chtěli,“ hodnotil páteční duel trenér Viktorie Pavel Vrba.

Plzeňského kouče příjemně překvapila produktivita jeho svěřenců. Dvakrát se trefil Michael Krmenčík a po jedné brance přidali Jan Kopic a Roman Procházka. „K naší produktivitě přispěl také ideální stav hřiště, což bylo klíčové pro mezihru. To, že jsme byli úspěšní, bylo i naší kvalitou. Produktivita proti silnému soupeři mě příjemně překvapila,“ řekl Vrba.

Podle něj zpočátku vyrovnané utkání zlomila první branka z 8. minuty. „První gól je vždycky důležitý a je jedno, jestli ho vstřelíte v osmé, patnácté nebo dvacáté minutě. V přípravě se všechna mužstva ještě snaží útočit, hrát aktivně a hodně ofenzivně. Nám to vyhovovalo a jsme rádi, že to tak bylo,“ uvedl Pavel Vrba.

Trenéra potěšilo, že se nikdo nezranil. „To byl jeden z rozdílů s loňským zápasem s Fürthem, který jsme prohráli 1:5, zranili se nám dva hráči a hrálo se v dešti na horším terénu,“ srovnával Vrba.

Celý zápas odchytal brankář Matúš Kozáčik. „Začátek byl vyrovnaný, ale potom jsme už měli převahu. Nakonec jsme zápas zvládli a odpovídal tomu i výsledek 4:0,“ tvrdil Kozáčik.

Hlavní zbraní Plzně byly minimální ztráty balonů. „K tomu jsme celkem rychle zvládali protiútoky. Fungovalo to dobře i vzadu, protože jsme Achmat nepustili do vyložených šancí a příležitosti, které měl, jsme zvládli eliminovat,“ potěšilo Matúše Kozáčika.

Druhý zápas Viktorie ve Westendorfu je na programu v úterý od 17.00 hodin proti Innsbrucku.