S výjimkou obrany musí kouč české fotbalové reprezentace Petr Rada řešit před středečním kvalifikačním utkáním se Slovinskem problémy na všech frontách.

Jak překopat zatím nefunkční zálohu? Kým vyléčit impotenci v útoku? A hlavně – stihne se uzdravit Petr Čech?

Brankářská jednička se zranila ve druhém utkání seriálu s názvem Boj o mistrovství světa v Jihoafrické republice. Na hřišti Polska vydržela stabilní opora českého týmu až do samého konce, jenže to už měla problémy se zadním stehenním svalem.

A ty stále nepominuly. I když vyšetření prokázalo, že ve svalu není žádná trhlina. „Zda Petr nastoupí, nebo ne, bude jasné po středečním dopoledním rozcvičení,“ zůstal nekonkrétní Lukáš Tuček, mluvčí národního týmu.

Na rozdíl od předešlého dne už ale Čech v úterý s týmem trénoval, takže šance na jeho start v Teplicích, které důležitý duel hostí, stále žije.

Pokud by brankář londýnské Chelsea zůstal mimo hru, musel by trenér Rada sáhnout mezi dvojici náhradníků Daniel Zítka, Jaroslav Drobný.

Větší šanci by měl patrně prvně jmenovaný, který je v kádru reprezentace delší dobu. Zato Drobný se do elitního výběru dostal poprvé v září, kdy měli Češi na programu zápas v Severním Irsku.

UTKÁNÍ ZAČÍNÁ VE STŘEDU V 17.30 A VY JEJ MŮŽETE SLEDOVAT ON-LINE NA DENÍKU!