Proč je nemáte?
Neproměňujeme šance, jen já jsem tam měl dvě. První byla hlavou, snažil jsem se to tlačit na přední tyč, Buchta by se tam nedostal. Bohužel jsem to dal až moc, chyběl kousek. V té druhé šanci to chtělo lépe trefit. Chtěl jsem se do toho položit, abych to nepřestřelil. A stejně jsem přestřelil.

Byl to zápas dvou rozdílných poločasů?
Byl. V prvním jsme měli problémy s jejich mezihrou ve středu pole, slušně nám tam zatápěli, vytvářeli si šance. Po změně stran jsme si s tím poradili lépe. Řešili jsme v pauze to předávání hráčů, protože oni se tam hodně točili, tak abychom s nimi zbytečně neběhali. Pak jsme měli více ze hry, paradoxně nám z brejku dali gól…

Jak se tam Plšek ocitl tak sám?
První naše chyba byla v tom, že jsme je nechali takhle rychle rozehrát. Udělala se tam strašná díra, pak se to tam míchalo, předávali jsme si hráče, až tam Plšek vyplaval úplně sám.

A vy jste mu skluzem skočil na fintu…
Bylo to buď anebo. Viděl jsem, že je Plšek někde na penaltě sám před gólmanem. Vím, že to dělává, ale v hlavě máte, že tam skočíte a zabráníte tomu. Vyřešil to dobře, poslal nás oba pryč. Kdybych tam třeba nešel a on by místo kličky střílel, tak bych si to vyčítal.

Proti Spartě vám bude chybět stoperský kolega Procházka, který byl vyloučen. Zbytečná ztráta, ne?
Je otázka, co měl Prochy dělat, třeba ho měl nechat zakončit. Ale nevím, jestli Yunis musel padat… Běží sám na gólmana, může zakončit, soupeř se ho sotva dotkne a on takhle skočí… Kdyby ho sestřelil, neřeknu ani půl slova. Můžeme polemizovat o tom, jestli tam kontakt byl, ale udělal to prostě dobře.

Jak velkou komplikací je pro vás prohra na Hané?
Z Olomouce se nevozí body lehce, všichni ví, že Sigma má kvalitní mančaft. My jsme měli nějakou šňůru, věřili jsme si. Situace se nám komplikuje, zápasů ubývá a my jsme na sestupové pozici.

Skoro deset tisíc fanoušků sledovalo porážku Baníku v Olomouci.
To byl hukot! Sigma skolila Baník, vidělo to skoro 10 tisíc diváků
Jakub Plšek slaví vítězný gól do sítě Baníku
Šťastný střelec Plšek: Takovou atmosféru bych chtěl v každém zápase