Proč?
My si obrovskou individuální chybou v závěru nechali utéct vítězství. Škoda, stálo nás to spoustu sil, práce, pak dostaneme takový nepochopitelný a laciný gól. Nehodnotí se mi to dobře, měli jsme to zvládnout. Jsem fakt naštvanej. Takový gól nemůžeme v nastavení dostat. Ale jinak to byl dobrý zápas.

Fotbalisté Slavie Praha se v Edenu utkali s Feyenoordem Rotterdam.
Přesilovka, zoufalý brankář, vedení. Nic z toho Slavii nestačilo, o výhru přišla

A těžký, že?
Náročný. Feyenoord měl super vstup do utkání. Začátek byl náročný soubojově, běžecky, na hřišti bylo málo místa. Soupeř potvrdil velkou kvalitu, těžko se vytvářely šance na obou stranách. Oba týmy se naháněly v presinku. Byl to jeden z nejkomplexnějších soupeřů, který tu za poslední dobu hrál.

Závěr byl hodně hektický. Proč?
Honza Kuchta dohrál situaci do vedení, pak zápas pokračoval v podobném trendu jako s Haifou. Spousta brejků do otevřené obrany skončila nedohranou situací a brejkem na druhou stranu. Nepodařilo se nám z toho vytěžit rozdílový gól.

Nikomu nepřidá, když vám zakážou jít ven

Nepomohla vám ani přesilovka.
Pro mě je zklamání, že zápas máme nějak rozehraný, je jich o jednoho míň, ale v posledních dvaceti minutách jsou naši nejvytíženější hráči stopeři, kteří řeší desítky obranných situacích. Neuvěřitelné a smutné, byli v tolika situacích, co museli zachraňovat po propadnutí ostatních.

Fotbalisté Slavie Praha se v Edenu utkali s Feyenoordem Rotterdam.
Dal gól. Takový jsem já, hlásil slávista Kuchta. V Berlíně se chce rvát o postup

Z jakého důvodu?
Měli jsme na soupeřově polovině mnoho nevynucených chyb. Najednou se to valí na druhou stranu, což Feyenoordu vyhovuje. Jedno zaváhání a soupeř hned dá skvělý centr. Měli jsme si vytvořit víc situací, abychom dali třetí gól nebo abychom víc minut strávili v poslední třetině hřiště a řešil ty situace soupeř.

V Berlíně nesmíte prohrát, abyste postoupili, což změnil poslední gól.
V tomhle to nebude jiné. Spíš je špatně, že jsme ztratili body do koeficientu. Třeba to pro nás bude v Berlíně dobře, jinak bychom něco kalkulovali v hlavě.

Mění se covidové restrikce. Štve vás to?
I proto jsme měli zápas vyhrát, možná byl na dlouhou dobu poslední před lidmi. Jsem hodně zklamaný. Doba je složitá, trvá to dlouho a restrikce vloni ničemu nepomohly a nevím, jestli pomohou letos. Nikomu asi nepřidá, že vedle problémů, co to přináší, vám ještě zakážou někam jít.