Hráči Arsenalu a jejich trenér Arséne Wenger opouštěli nepříčetní stadion Nou Camp, kde se jim po souboji s Barcelonou podruhé za sebou rozplynul sen o postupu v play off Ligy mistrů. "Kanonýři" z Londýna po prohře 1:3 cítí křivdu a spílají švýcarskému sudímu Massimu Busaccovi.

Ten za stavu 1:1, při kterému by postupovali hosté, v 56. minutě vyloučil útočníka Arsenalu Robina Van Persieho po druhé žluté poté, co nizozemský forvard po odpískání zakončil akci. Podle Wengera tím Arsenal přišel o naději bojovat o postup.

"To vyloučení nás stálo zápas. Pak to bylo už strašně těžké," zlobil se Wenger. Distingovaný Francouz se po zápase neudržel a hned po závěrečném hvizdu Busaccovi od plic vynadal.

"Tváří v tvář jsem mu řekl, co si o jeho rozhodnutí myslím. Dva druhy lidí musí být po dnešku nešťastní. Ti, co milují Arsenal a pak i ti, co milují fotbal. Protože do toho rozhodnutí to pro nás byl velmi zajímavý zápas," prohlásil zklamaný Wenger. "Kdo dělá fotbal na takové úrovni, tak podobné rozhodnutí prostě nemůže pochopit. Je to prostě neuvěřitelné," pokračoval v kritice arbitra Wenger.

Z Busaccova verdiktu byl zničený i Van Persie. I když se zprvu mohlo zdát, že jeho kopnutí do míče po hvizdu sudího bylo zbytečnou rozmařilostí.

"Ale jak jsem na stadionu, kde je 95 tisíc řvoucích lidí, mohl slyšet píšťalku? Řekněte mi jak sakra? Cítíme se zrazení, protože za stavu 1:1 všechno hrálo pro nás," říkal emotivně Van Persie.

Když byl na hřišti ještě Van Persie, Arsenal držel výhodnou remízu 1:1, protože po domácí výhře 2:1 by mu i nerozhodný výsledek na Nou Campu stačil k postupu. Když rozčarovaný Van Persie musel odstoupit, Barcelona ještě zvýšila tlak a na přelomu sedmdesáté minuty dvěma góly rozhodla o své účasti ve čtvrtfinále.

"Myslím, že Barcelona je natolik dobrá, že může za normálních okolností porazit každého. Je to nejlepší tým v Evropě. Ale vy chcete dostat příležitost hrát zde normální zápas," čílil se dál Wenger.

I barcelonský stratég Pep Guardiola nářky z tábora Arsenalu vnímá prý s pochopením. "Arsenal má moje sympatie. Mohou říkat: jsme venku, protože jsme hráli v deseti proti jedenácti. A já rozumím tomu, pokud tomu opravdu věří. I tak se na to dá nahlížet. Je jasné, že stížnosti Arsenalu naše vítězství trochu kalí, a do jisté míry Wengera chápu," uvedl Guardiola. "Ale stejně si myslím, že si zasloužíme jít dál. V součtu obou zápasů jsme byli lepší než Arsenal," řekl Guardiola.

Zlomený byl po zápase i kapitán Arsenalu Cesc Fábregas. Barcelonský odchovanec si prý dlouho bude vyčítat svůj kiks těsně před poločasem, kdy po jeho chybě před pokutovým územím skóroval Messi. Přitom Fábregas se "doma" tolik toužil vytáhnout: barcelonský odchovanec, kterého Barca mocně láká zpět do svých řad, ale podruhé za sebou musel strávit vyřazení svým milovaným klubem.

"Beru na sebe plnou odpovědnost," napsal na sociální síti Twitter Fábregas, který si byl dobře vědom svého kiksu. "Je to jeden z nejhorších dnů mé kariéry. Omlouvám se," napsal pokorný Fábregas.