"Doufám, že to nebudu mít nějak v hlavě, ale určitě se tu mohu připomenout. Návrat do Itálie je můj sen a rád bych tu žil. Možná i po kariéře bych se tu usadil. Životní styl, kultura, jídlo, vše mě ohromilo. Mám to tu v srdci," připustil dvacetiletý Hromada, který prošel akademií Juventusu Turín i mládežnickými výběry Sampdorie a hostoval v druholigovém Vercelli. "Na Itálii mám krásné vzpomínky a dělám maximum pro to, abych se sem jednou vrátil," dodal.

Ve čtvrtek však pro něj bude přednější úspěch týmu, který by potřeboval na hřišti AS zvítězit, aby se vrátil do boje o postup. "Těším se hodně. Není to pro mě běžný zápas. Hrát proti týmu jako AS Řím je něco úžasného. Pro každého z nás to bude velký zápas, ale hlavně uděláme vše pro to, abychom byli úspěšní jako tým," upozornil.

De Rossi vzorem

"Některé zápasy ve skupině jsme nezvládli podle představ a teď to musíme dohánět proti nejtěžší překážce. Pokud ale necháme na hřišti všechno a přikloní se k nám štěstí, tak můžeme být úspěšní. A budeme doufat, že i druhý zápas skupiny skončí v náš prospěch," připomněl, že Plzni by se hodilo, kdyby Austria Vídeň remizovala s Astrou Giurgiu.

Na zápas s AS Řím se však těší i z toho důvodu, že proti němu může nastoupit jeden z jeho největších vzorů Danielle De Rossi. "S De Rossim jsme trochu podobné typy fotbalistů. Rád bych šel v jeho šlépějích a obdivuji ho. Potvrzuje svou kvalitu dlouhé roky a ne nadarmo se o něm mluví už několik let jako o budoucím kapitánovi po legendě Tottim. Z hráčů na mém postu je to pro mě určitě jeden ze hlavních vzorů," dodal Hromada.

TAKÉ ČTĚTE: Krmenčík cítí formu: Dát gól AS Řím? To by byl neskutečný pocit