Kouč Stramaccioni nadále věří v nastoupenou cestu, a tudíž i v postup do další fáze Evropské ligy. I přes dvoubrankové manko ze Srbska.

„Někteří hráči se zapojili později, další jsou zranění. Situace pro nás není jednoduchá, ale jsou za námi teprve dva zápasy. Nastala tu revoluce, ale ta potřebuje čas. Je jasné, že výkony nebyly ideální, ale my nesmíme sejít z nastoupené cesty. Musím prosazovat své názory a myšlenky, nelze uhýbat po každém zaváhání,“ hlásí kouč odhodlaně.

Prahou prošel průvod srbských fanoušků

Na Letné se očekává podobná návštěva jako proti Bohemians a plný stadion jistě požene domácí na zteč. „Musíme hrát výborně a koncentrovaně po celý zápas, být ofenzivní, ale nebláznit směrem dopředu. Crvena Zvezda je bohužel rozehranější, ale chceme samozřejmě předvést to nejlepší a postoupit,“ uvedl Stramaccioni.

Stejně jako v před-chozích sezonách trápí pražský klub početná marodka. Na ni přibyli v úvodních střetnutích obránci Vatajelu a Kaya. Ze seznamu zraněných byl vyškrtnut alespoň Michal Kadlec, u něj však nelze očekávat výrazné zapojení. „Velká marodka a návraty některých hráčů, kteří ještě nejsou plně připravení, nám komplikují přípravu a samotné zápasy. V obou nám někdo vypadl,“ posteskl si trenér.

Diskutovaným tématem je samozřejmě opět nasazení Tomáše Rosického. „Musím se ještě rozhodnout, ale nechci ho přetěžovat, takže spíše nastoupí v průběhu hry. Když přišel na hřiště proti Bohemians, fanoušci reagovali neuvěřitelně. Měli bychom jim děkovat každým dnem za podporu a snad se jim odměníme dobrými výsledky,“ řekl italský kouč.

Jedna z velkých posil, křídelník Tal Ben Chaim, nedávné zranění vyléčil. Očekává od sebe lepší výkony než v úvodních vystoupeních v rudém dresu.

„Zranění už je za mnou, jsem vyléčený. Samozřejmě ještě nejsem v ideální formě, takže potřebuji co nejvíce hrát a trénovat, abych se cítil optimálně. Nemůžu říct, že jsem byl nespokojený se svými výkony, ale vím, že mě čeká ještě dlouhá cesta dostat se na top úroveň,“ prohlásil Izraelec.

A jak vidí nejdražší letní posila šance na postup?

„Fotbal je jednoduchá hra. Prohráli jsme 2:0, takže musíme vyhrát aspoň 3:0, abychom šli dál, což samozřejmě chceme. Musíme vyhrávat více soubojů, hrát agresivněji,“ dodává.